„Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce” – dwóch wykładowców z UKW nagrodzonych

Fot. UKW

W Dniu Nauki Polskiej  dwóch badaczy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zostało uhonorowanych przez ministra nauki.

Podczas gali z okazji Dnia Nauki Polskiej przyznano 59 nagród, które trafiły do rąk naukowców stanowiących o sile nauki w naszym kraju. Doceniono pracę dwóch naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Prof. dr hab. Yuriy Zorenko z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni z Wydziału Mechatroniki UKW otrzymali Nagrody Ministra Nauki.

Okazją do ich wręczenia była gala z okazji Dnia Nauki Polskiej, która odbyła się w auli Politechniki Warszawskiej.

– Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetnie osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy. Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce, jest niezbędna w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziś w zapisach polskich firmy powinny znaleźć się zobowiązywania do przekazywania środków na badania i rozwój – mówił szef Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek.

Prof. Yuriy Zorenko, realizujący wiele projektów naukowych związanych m.in. z nowymi materiałami luminescencyjnymi, został doceniony za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności organizacyjnej. Natomiast prof. Marek Macko, zajmujący się m.in. wdrażaniem innowacyjnych rozwiązanych związanych z drukiem 3D, otrzymał nagrodę za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter