Nocny rajd rowerowy. Prawdopodobnie najdłuższy miejski przejazd w historii Bydgoszczy

Bydgoska Masa Krytyczna uczestniczy w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski i promuje BBO / Fot. Nadesłane

W piątek (14 czerwca) Bydgoska Masa Krytyczna zaprasza na Nocny Rajd Ulicami Miasta. Planowany dystans to 44 km i będzie to prawdopodobnie najdłuższy miejski przejazd w historii Bydgoszczy.

To już niemal półmetek rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja ruszyła 1 czerwca. Trwa do końca miesiąca. Bydgoszcz, startująca pod flagą Metropolii, znajduje się obecnie na 9. miejscu i ucieka przed zmniejszającą dystans Ostrołęką. Prowadzi Biała Podlaska przed Puławami i Gnieznem. Wśród grup rywalizujących w naszym mieście lideruje ZS nr 16. Na podium mieszczą się jeszcze BKTR „Gryf” oraz mieszkańcy Fordonu.

Bydgoska Masa Krytyczna chcąc jeszcze poprawić wynik naszego miasta zaprasza na nocny przejazd również w piątek, 14 czerwca. Rozpoczyna się o godz. 20 na Starym Rynku. – Jeśli mówimy o typowo miejskich przejazdach, nocny rajd będzie miał prawdopodobnie najdłuższy dystans w historii Bydgoszczy. Planujemy przejechać 44 km, odwiedzając większość dzielnic naszego Miasta – zapowiada Sebastian Nowak, prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna.

Trasa będzie wiodła przez centrum, Wilczak, Błonie, Górzyskowo, Glinki, BPPT, Łęgnowo, Brdyujście, Fordon, Bydgoszcz-Wschód, Bartodzieje, Bielawy, Sielankę i Śródmieście. Przejazd rozpocznie się o godz. 20 na Starym Rynku. 

W każdy weekend, w ramach wspólnego kręcenia kilometrów, odbywają się też rajdy turystyczne. W najbliższą sobotę (15 czerwca) 150 osób wybierze się na wycieczkę do Łąk Studzienieckich.

Udostępnij: Facebook Twitter