Nowe kierunki studiów na UKW. Dla wielbicieli Chin i Skandynawii – razem z Islandią

UKW oferuje nowe kierunki

Od nowego roku akademickiego studenci UKW będą mogli wybierać kolejne, nowe kierunki studiów: sinologię oraz skandynawistykę.

Wydział Językoznawstwa jest jednym z największych na bydgoskiej uczelni. Do tej pory kandydaci na studia mogli wybierać kierunki studiów związane z językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim, arabskim i chińskim. UKW wzbogaca teraz tę ofertę o dwa nowe kierunki.
Pierwszym z nich jest sinologia, która zastąpi lingwistykę rosyjsko-chińską. Spadek zainteresowania kierunkami związanymi z pierwszym z języków jest widoczny, dlatego uczelnia podjęła decyzję o postawieniu na język chiński. Dzięki temu zwiększa się liczba przedmiotów związanych z tym jednym z najczęściej używanych języków na świecie i studenci będą poznawać pismo chińskie, fonetykę, gramatykę, a także uczyć się o kulturze Dalekiego Wschodu. Kończąc studia będą posługiwali się językiem chińskim na poziomie B2.

Gdzie mogą znaleźć pracę absolwenci tego kierunku? Od kariery w dyplomacji, przez przedstawicielstwo biznesowe, aż po lokalizację i tłumaczenia filmów czy gier komputerowych. – Nasi wykładowcy to ludzie z wiedzą i pasją do nauczania oraz szeroką gamą zainteresowań – chętnie pomogą w odnalezieniu dopasowanej pod ścieżki zawodowej lub naukowej – zachęcają twórcy kierunku.
Drugim obszarem, na który otwiera się UKW, jest Skandynawia. Studenci zainteresowani skandynawistyką będą mieli możliwość opanowania trzech języków – szwedzkiego na poziomie B2, duńskiego na poziomie B1 oraz islandzkiego na poziomie A1. Ponadto zgłębiać będą historię i kulturę państw północnej Europy. Zdaniem UKW studia te umożliwiają podjęcie zatrudnienia w przedstawicielstwach firm, biurach podróży,
mediach, jednostkach administracji publicznej zorientowanych na współpracę międzynarodową, organizacjach międzynarodowych oraz w sektorach, które nawiązują lub utrzymują kontakty z krajami skandynawskimi – wyliczają językoznawcy z UKW.
Rekrutacja na te i inne kierunki na UKW rusza 10 czerwca. Wśród tegorocznych nowości UKW znajdują się również dietetyka oraz badanie i projektowanie gier.

Udostępnij: Facebook Twitter