Nowe miejsce dla kreatywnych bydgoszczan już otwarte. Czekają warsztaty perfumiarskie i malowanie świec

Otwarcie Centrum Kreatywności Jezuicka 20 / Fot. B. Witkowski/ UMB

Centrum Kreatywności przy ul. Jezuickiej 20 oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Twórcy tego miejsca zapraszają na warsztaty speed paintingu, wytwarzania perfum i malowania świec. Bydgoscy rzemieślnicy mogą przeprowadzać tam zajęcia i sprzedawać swoje wyroby.

Podczas otwarcia Centrum Kreatywności, w piątek (16 lutego) goście mogli za darmo wykonać breloki z bydgoskimi spichrzami oraz bransoletki z napisem „I love Bydgoszcz”. Za ręczne robótki wzięły się panie, ale i panowie próbowali swoich sił… z różnym skutkiem. Choć jak zaświadczali gospodarze Centrum Kreatywności – najważniejsze są chęci i zaangażowanie.

Perfumy, świece i autorskie obrazy

Pieczę nad tym miejsce trzyma załoga pobliskiego Muzeum Mydła i Historii Brudu. – W lutym odbędzie się kilka warsztatów. Uczestnicy zajęć speed paintingu będą nie tylko sami tworzyć obrazy, bo malowanie będzie odbywało się w stacjach. Rozumiemy także, że ktoś będzie chciał samemu stworzyć własne dzieło, więc i taka możliwość będzie. Podczas warsztatów perfumiarskich wykonamy swoje kompozycje zapachowe. Miesięczne plany zajęć będą pojawiały się w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów – powiedziała Anna Stobel, koordynatorka Centrum Kreatywności.

W przyszłym tygodniu przeprowadzone będą warsztaty, na których stworzymy własne pamiątki z Bydgoszczy – breloki i bransoletki. Zajęcia odbywać się będą od 12.00 do 17.00 (rozpoczęcie o pełnych godzinach). Koszt 45-minutowych warsztatów to 25 zł/os.

Największe pomieszczenie Centrum Kreatywności Jezuicka 20 obecnie jest zaaranżowane na studio fotograficzne. Do wyboru są dwie scenerie. Można wejść i zrobić sobie zdjęcie, a potem wrzucić je do mediów społecznościowych, żeby promować centrum. Na zapleczu znajduje się warsztat manufaktury mydła. Sercem Centrum jest showroom, gdzie dostępne są wytwory bydgoskich rzemieślników: Anko Rękodzieło, Sava Decorate, Ola Klóska, Kamila Okrutnik, Nomad Clothing, Syska design oraz produkty z Muzeum Mydła i Historii Brudu. Na wieszakach wisi odzież wykonana w idei slow fashion, czyli autorskie propozycje bydgoskich projektantów.

Logo centrum składa się pomarańczowej kulki i rozbłysku w kształcie gwiazdy. – To symbol wybuchu kreatywności z kulki, która jest pomysłem – słyszymy na miejscu.

Centrum Kreatywności. Miejsce wymiany doświadczeń

Centrum Kreatywności to również miejsce stworzone do wymiany wiedzy i doświadczeń, dlatego zapraszamy do współpracy osoby, które chcą podzielić się swoją pasją, przeprowadzając własne warsztaty lub promując swoje dzieła, wykorzystując do tego nasz showroom – dodała koordynatorka. Obiekt jest otwarty dla wszystkich mieszkańców Bydgoszczy, którzy chcą realizować swoje pomysły. W celu ustalenia szczegółów należy kontaktować się telefonicznie: 787 006 196, mailowo: kreatywnabydgoszcz@gmail.com lub osobiście na miejscu. Więcej informacji dostępnych stronie centrum.

Miejmy nadzieję, że wylejemy kreatywność na całe miasto i wszystkie ulice. To miejsce powstało też przy udziale Urzędu Miasta na zasobach, które były kupione w ramach europejskiego projektu Forget Heritage (tłum. Zapomniane dziedzictwo). Mam nadzieję, że będziemy go tworzyć razem z mieszkańcami, którzy już dają nam wiele pomysłów – czym jest dla nich bydgoskie rzemiosło i rękodzieło – przekazała Daria Kieraszewicz, współwłaścicielka Muzeum Mydła i Historii Brudu i bydgoska przewodniczka.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter