Nowe podejście do bydgoskich gruntówek – nie tylko równanie ale i naprawa

Ekipy drogowców pojawiły się już na drogach gruntowych. Przy tych pracach „karty rozdaje” pogoda / Fot. ZDMiKP Bydgoszcz /

Drogowcy zamierzają zmienić i rozszerzyć zakres działań interwencyjnych na ulicach gruntowych w Bydgoszczy. Na pierwszych pojawili się już z nową strategią.

Drogowcy przypomnieli, że przez ostatnie lata przebudowano i utwardzono 50 kilometrów bydgoskich gruntówek, a w tym roku kolejnych ulic ma być przykrytych twardą nawierzchnią. W stosunku do utrzymania pozostających w gestii ZDMiKP gruntówek mają zajść spore zmiany, drogowcy zapowiedzieli „zmianę strategii”. Na czym ma ona polegać?

Oprócz równania ulic gruntowych za pomocą równiarek (przy dobrej pogodzie), zaczynamy dodatkowo ubytki w drogach gruntowych uzupełniać kruszywem lub materiałem z recyklingu (prace będą prowadzone bez względu na pogodę). Zaczynamy od głównych ulic zbiorczych i dojazdowych na wszystkich bydgoskich osiedlach. Już prowadzimy pierwsze prace na najbardziej uszkodzonych odcinkach ulic: Żytniej, Jułgi i Pod Borem. Pojawimy się też na ulicach Burzowej i Agrestowej. Realizowane będą również ulice: Opławiec, Łucka, Szczytowa, Bieszczadzka, Błądzimska, Notecka i Trawnik – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Społecznej w Bydgoszczy.

Drogowcy co roku przebudowują kilkadziesiąt ulic gruntowych w mieście. Zadania te realizują w ramach Wieloletniego Programu Utwardzania Ulic Gruntowych, pomagają im też inne rozwiązania m.in. inicjatywy lokalne, Bydgoski Budżet Obywatelski czy przebudowy ulic w ramach dużych zadań inwestycyjnych.

Gdzie zgłosić problem z gruntówką?

Konieczność wykonywania napraw dróg gruntowych można zgłaszać poprzez aplikację Dbamy o Bydgoszcz lub bezpośrednio w Wydziale Utrzymania ZDMiKP pod nr tel. 52 582 27 14 lub 15.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter