Nowe schody na Wzgórze Wolności i cmentarz Bohaterów Bydgoszczy. Inwestycja z BBO

Przebudowa schodów powinna potrwać około trzech miesięcy / Fot. ZDMiKP /

Drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę schodów wiodących od ulicy Toruńskiej w okolicach Torbydu na Wzgórze Wolności – do cmentarza Bohaterów Bydgoszczy. Inwestycję zgłosili mieszkańcy do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

– Schody rozpoczynają się na wysokości ul. Toruńskiej 88. Zakres prac zakłada przebudowę chodnika prowadzącego od ul. Toruńskiej jak i stopni, które zostaną wyłożone betonowymi płytkami. Wbudowane zostaną także elementy strukturalne ułatwiające orientację osobom niewidomym. Zamontujemy również nowe balustrady – zapowiada Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Prace powinny zacząć się już na wiosnę i potrwać maksymalnie trzy miesiące, trwa postępowanie przetargowe, mające wyłonić wykonawcę robót. Rzecznik drogowców wskazuje, że w ostatnich latach wzdłuż całego ciągu spacerowego w kierunku ul. Kujawskiej zrealizowano również inne inwestycje, których wartość osiągnęła 2,5 miliona złotych. W tej kwocie mieści się budowa nowych alejek spacerowych, ścieżki rowerowej i ich oświetlenia, a także dosadzenie ponad 600 drzew i krzewów. Od strony ulicy Kujawskiej zbudowano również nowe schody, prowadzące na Wzgórze Wolności.

– W trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy wybrali również do realizacji budowę dużego placu zabaw z drewnianymi konstrukcjami. Powstanie na wysokości Zielonych Arkad – informuje Tomasz Okoński.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter