Nowy chodnik powstaje w Śródmieściu. Plac Piastowski będzie bardziej reprezentacyjny [ZDJĘCIA]

Prace przy nowym chodniku na pl. Piastowskim / Fot. UMB

Od kilkunastu dni trwają prace remontowe na pl. Piastowskim. Powstaje nowy chodnik ułożony w bydgoskie karo. To ważne miejsce na mapie bydgoskiego Śródmieścia.

Od kilkunastu dni robotnicy kładą nowy chodnik. Płyty układane są w tzw. bydgoskie karo. Prace trwają w części pl. Piastowskiego położonej za kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na obramowaniach chodnika układane są opaski z kamienia.

Na początku czerwca parafia NSPJ będzie obchodzić 100-lecie istnienia. Gmach kościoła wzniesionego w latach 1910-1913 dla niemieckich katolików w Bydgoszczy jest sukcesywnie odnawiany i remontowano. Wykonano prace konserwatorskie przy elewacji oraz prospekcie organowym. Łączna wartość prac szacowana jest na około 270 tysięcy złotych. Ponad 125 tysięcy to dotacja z Bydgoskiego Programu Wsparcia Zabytków.

Z okazji 100-lecia polskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędą się na początku czerwca w kościele jubileuszowe uroczystości. Misje parafialne rozpoczynają się 1 czerwca i będą trwać 9 dni. Zaplanowano także rocznicowe koncerty: 7 czerwca o godz. 10 koncert z okazji 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy (śpiewają Adela Konop i Łukasz Lenart), 15 czerwca o godz. 19 koncert muzyki barokowej, a 16 czerwca jubileuszowy festyn parafialny.

Plac Piastowski i okalające go kamienice także znajdujące się przy ul. Śniadeckich są sukcesywnie remontowane i odnawiane.

Udostępnij: Facebook Twitter