Od wtorku auta wracają na ulicę Łęczycką, od środy „po staremu” pojadą autobusy

Ulica Łęczycka od wtorku otwarta dla ruchu / Fot. ZDMiKP

We wtorek (9 lipca) po południu ulicą Łęczycką znów będą mogły przejeżdżać samochody. Od środy (10 lipca) autobusy wrócą na standardowe trasy.

– Kończy się I etap prac na odcinku od ul. Fordońskiej do ronda przy ul. Skłodowskiej-Curie.
Ułożona została już nowa nawierzchnia. Rozszerzyliśmy jednak zakres prowadzonych robót i zleciliśmy dodatkowo przebudowę chodnika po zachodniej stronie ulicy. Wykonane zostały też zjazdy na posesje. We wtorek będą prowadzone jeszcze prace porządkowe na budowie i montaż oznakowania pionowego – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Jutro po południu ulica Łęczycka zostanie udostępniona dla ruchu. Dzień później, w środę, na stare trasy wrócą autobusy. Teraz linie nr 59, 64, 69, 89 i 33N kursują przez ulicą Bałtycką.

Zakończenie prac przy ulicy Fordońskiej umożliwi wykonawcy, firmie Strabag, przystąpienie do prac na odcinku ul. Łęczyckiej od ronda na ul. Skłodowskiej-Curie do ul. Bocznej (II etap – wysokość stacji benzynowej). We wtorek po południu ten odcinek zostanie zamknięty dla ruchu. Po zakończeniu tych prac, wykonawca przystąpi do ostatniego etapu robót przy ul. Kamiennej (III etap). Całość prac, zgodnie z harmonogramem, powinna być zakończona jesienią tego roku.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter