Pierwsza porażka Astorii. Zmiana libero w Pałacu. Zwycięstwo siatkarzy

Z wygranej cieszyli się zawodnicy BKS Visły ProLine / Fot, M.Bosiacki/BKS Visła ProLine

Koszykarze Enei Abramczyk Astorii po czterech zwycięstwach przegrali po raz pierwszy. Pałac musiał wymienić Agatę Witkowską na Magdalenę Saad. W ekipie BKS Visły ProLine radość po wygranej z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Nie udało się w niedzielę (15 października) przedłużyć zwycięskiej serii bydgoskim koszykarzom. Przegrali w Radomiu, choć skuteczność z gry obu zespołów była podobna. Radomianie jednak znacznie lepiej trafiali z dystansu (13/31 za trzy wobec 9/26 Astorii). Bydgoszczanie fatalnie także rzucali wolne (tylko 53 procent, 17/32). HydroTruck prowadził do przerwy różnicą sześciu punktów. Decydujące było ostanie 5 minut. Po rzucie Szymona Kiwilszy Astoria traciła tylko jeden punkt (70:71), ale kolejny fragment spotkania gospodarze wygrali 13:2. Bydgoszczanie w tym czasie ani razu nie trafili z gry. Po tej pierwszej w sezonie porażce zajmują drugie miejsce w tabeli z takim samym bilansem jak Miasto Szkła Krosno i Górnik Wałbrzych. Kolejny mecz w Bydgoszczy już 18 października (godz. 20) z GKS Tychy.

HydroTruck Radom – Enea Abramczyk Astoria 84:72

Kwarty: 17:22, 29:18, 21:21, 17:11

Najwięcej dla HydroTrucka: Williams 21 (3), Zalewski 19 (5), Szymański 14 (3)

Enea Abramczyk Astoria: Małgorzaciak 22 (5), Kaszowski 10 (2), Kiwilsza 9, Zegzuła 9 (1), Jeszke 7 oraz Burczyk 5 (1), Śmigielski 1, Stupnicki 0, Ulczyński 0, Wińkowski 9

W niedzielę rozegrały swój mecz koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz. Nie sprostały faworytkom, Polskiemu Cukrowi AZS Lublin. Przegrały wysoko 47:89. Kolejne spotkanie, już własnej hali, mają 21 października (godz. 18) ze Ślęzą Wrocław.

Polski Cukier Lublin – Basket 25 89:47

Kwarty: 30:13, 20:13, 17:13, 22:8

Basket 25: Papiernik 13 (1), Calloway 10 (2), Zdrodowska 6 (1), Radić 6 (1), Wieczyńska 4, Pawlikowska 3 (1), Sztąberska 3 Hamilton 2, Świątkowska 0, Zmierczak 0

Dwa trudne spotkania z wicemistrzyniami i mistrzyniami Polski miały na początku sezonu siatkarki Pałacu. Przegrały najpierw 0:3 z PGE Rysicami Rzeszów a ostatnio 1:3 z ŁKS Łódź. W tym meczu na boisku nie pojawiła się już na boisku libero bydgoskiej drużyny Agata Witkowska. Jedna z najlepszych siatkarek zespołu już nie zagra w tym sezonie. Jak informuje klub, przerwała występy „z powodów zdrowotnych”. Błyskawicznie znaleziono zastępstwo. Do Pałacu wróciła Magdalena Saad. Kibice zobaczą ją w niedzielę (22 października, godz. 19) w hali Immobile Łuczniczka w meczu z Grupą Azoty Police.

ŁKS Łódź – Pałac 3:1

Sety: 25:19, 25:22, 21:25, 25:19

Najwięcej punktów dla Pałacu: Nowakowska 21, Sikorska 15

Trzecie zwycięstwo w piątym meczu I ligi odnieśli siatkarze BKS Visły ProLine. W sobotę (14 października) pokonali 3:1 Lechię Tomaszów Maz. Z bilansem 3 zwycięstw i dwóch porażek zajmują siódme miejsce. W sobotę (21 października, godz. 17) zagrają we własnej hali z Gwardią Wrocław.

Visła ProLine – Lechia 3:1

Sety: 29:27, 26:28, 25:17, 25:14

Najwięcej punktów dla Visły ProLine: Kwasigroch 19, Szarek i Polczyk po 18