Poszukiwany listem gończym mieszkał na Wzgórzu Wolności. Trzymał w domu narkotyki

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 26-latka. Za całość jego przestępczej kariery grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Ponad kilogram marihuany, a do tego kilkanaście gramów zbrylonej substancji, 5 tabletek MDMA oraz woreczek z grzybkami halucynogennymi przejęli policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową i pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

– Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów, którzy w miniony czwartek (28 września) skierowali swoje kroki do miejsca zamieszkania 26-latka ze Wzgórza Wolności w Bydgoszczy. Zauważyli go nieopodal tego adresu. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym przez poznańskich policjantów w związku z wyrokiem sądowym. Pomimo, że mężczyzna zaprzeczał, że mieszka pod adresem, który ustalili funkcjonariusze, to właśnie tam mundurowi wraz z nim skierowali kroki. Przy pomocy znalezionego przy zatrzymanym klucza weszli do środka – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

W mieszkaniu znaleźli środki odurzające i substancje psychotropowe o łącznej wadze ponad 1,3 kilograma, a także kilka tysięcy złotych, wagę oraz telefon komórkowy. 26-latek trafił do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzut dotyczący posiadania znacznej ilości narkotyków, a decyzja sadu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!


Udostępnij: Facebook Twitter