Puchar Tymbarku. Uczniowie z SP 60 w Bydgoszczy będą walczyć o grę na Stadionie Narodowym

Zwycięski zespół do lat 10 SP 60 z Bydgoszczy

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 60 na Glinkach wygrali wojewódzki finał piłkarskiego Pucharu Tymbarku. Zwyciężyli w rywalizacji zespołów do lat 10. Zdobyli prawo do walki o grę w Wielkim Finale w Warszawie. Trenują w Akademii Piłkarskiej Chemika Bydgoszcz.

Bydgoszcz oraz Zławieś Wielka, Toruń, Inowrocław – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Kujawsko-Pomorskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Świeciu przystąpiło aż 104 drużyny w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.

Wśród dziewczyn największym zwycięzcą Kujawsko-Pomorskiego Finału Wojewódzkiego okazała się być Szkoła Podstawowa nr 6 w Inowrocławiu, której reprezentantki zwyciężyły w kategoriach U-10 i U-12. W kategorii U-8 najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Złejwsi Wielkiej.

Zespoły walczące w kategoriach do lat 10 i 12 mogą zagrać na Stadionie Narodowym, przed meczem reprezentacji biało-czerwonych z Turcją. Najlepszą ekipą chłopców w kategorii U-10 okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 60 na Glinkach.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.