Rajd wandali po Starym Mieście. Ukradli donicę z kwiatami i próbowali odjechać na kradzionym rowerze [ZDJĘCIA]

Wandale na rowerze z ukradzioną donicą / Fot. Straż Miejska

Był bardzo wczesny poranek, kiedy trzej młodzi mężczyźni niszczyli i kradli donice z kwiatami na Starym Rynku. Błyskawicznie ich „wyczyny” zostały wychwycone dzięki kamerom miejskiego monitoringu.

W niedzielę (9 czerwca) o godz. 4:44 pracownik Straży Miejskiej obsługujący monitoring miejski zauważył trzech mężczyzn, którzy na płycie Starego Rynku zniszczyli ozdobne kwiaty znajdujące się w doniczkach. Jeden z nich wyrwał również drzewko z doniczki. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny Komendy Miejskiej Policji.

To nie wszystko, bo następnie dwóch z mężczyzn byli na ul. Farnej o przywłaszczyli stojący tam rower, a potem odjechali na nim z kwiatem w stronę sąsiedniej ul. Przyrzecze. Nie ujechali daleko. Wrzucili rower do Młynówki. Potem przeszli w stronę opery, gdzie na wysokości amfiteatru ponownie dokonali dewastacji ozdobnej rośliny doniczkowej. Zostali ujęci przez policje pod Mostami Solidarności. Ponadto patrol potwierdził, że mężczyzna kierujący rowerem, jechał na nim pod wpływem alkoholu. – W związku z licznymi naruszeniami przepisów mężczyźni zostali przewiezieni do Komisariatu Policji Bydgoszcz – Szwederowo, gdzie prowadzone są dalsze czynności służbowe w tej sprawie. Trzeci z mężczyzn został przez policjantów również ujęty na Starym Rynku. Dodatkowo odpowie za załatwianie potrzeb fizjologicznych na Pomnik Walki i Męczeństwa – informuje Straż Miejska.

Udostępnij: Facebook Twitter