Rekordowo szybko koleją do Warszawy – rozkład jazdy pociągów po listopadowej korekcie

Ostatnia w tym roku modyfikacja rozkładu jazdy PKP. Jakie zmiany przynosi pasażerom odjeżdżającym i przyjeżdżającym do Bydgoszczy?

Korekty w rozkładzie jazdy pociągów – patrząc pod kątem wyjazdów z i do Bydgoszczy – nie są wielkie. Jednak specjaliści rynku kolejowego podkreślają, że czas dojazdu do i z Warszawy znacznie się skrócił. Niektóre połączenia umożliwiają dojechanie do stolicy poniżej 3 godzin.

Najdłużej trwa połączenie IC Brda. To pociąg, który odjeżdża z Bydgoszczy o godzinie 5.09, a w stolicy melduje się o godzinie 08.56. Jednak to jedyne połączenie z Bydgoszczy z dworcem Warszawa Centralna (objazdem przez Iławę).

IC Noteć wystarczą równo 3 godziny na dotarcie ze stacji Bydgoszcz Główna do Warszawy Gdańskiej. Wyjazd z Bydgoszczy o godzinie 7.03. O godzinie 8.35 do Warszawy rusza IC Kujawiak – ten do Warszawy Gdańskiej dojedzie o godzinie 11.36. O 10.23 wyjeżdża z Bydgoszczy IC Rejewski, którym do Warszawy Gdańskiej dojedziemy o 13.31, a do Warszawy Wschodniej o godzinie 13.52. Jeszcze później połączenia ze stolicą gwarantują IC Zamoyski, IC Moniuszko, IC Staszic, IC Kopernik i nocny IC Kochanowski. Popołudniowe połączenia z Warszawy do Bydgoszczy (stają również na dworcu Warszawa Centralna) zapewniają IC Rejewski i IC Kujawiak.

Co jeszcze istotne jest w rozkładzie po ostatniej korekcie? Baczną uwagę na rozkłady zwrócić muszą pasażerowie jadący w kierunku Zakopanego i Jeleniej Góry.

– Od 12 listopada kontynuowana będzie przerwa w ruchu na liniach LK 98 i LK 99, w związku z modernizacją odcinka Sucha Beskidzka-Zakopane oraz stacji Zakopane. Z tego powodu na odcinku Kraków Główny-Zakopane zostanie utrzymana zastępcza komunikacja autobusowa za 4 pary połączeń. Od 22 grudnia do Zakopanego powrócą wszystkie planowane pociągi PKP Intercity, które będą kursowały stale, bez przerw między sezonami zimowym i letnim – informuje PKP.

Z kolei IC Pomorzanin, kursujący w relacji Gdynia – Jelenia Góra (m.in. przez Bydgoszcz) będzie kończył i zaczynał bieg w Janowicach Wielkich, a między Jelenią Górą i miejscowością Janowice Wielkie kursować będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Na linii nr 274 na odcinku Janowice Wielkie-Wojanów nastąpi całkowita przerwa w ruchu w terminie 12-27 listopada.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter