Remonty chodników w Bydgoszczy. Mamy listę ulic, gdzie będą prowadzone prace

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przeprowadzi jeszcze w tym roku szereg prac remontowych chodników. Na liście m.in. ulica Grunwaldzka. Kolejne miejsca można zgłaszać przez aplikację Dbamy o Bydgoszcz.

Drogowcy informują, że łączny koszt prac związanych z remontami i budową chodników w mieście przekroczy w tym roku 2.5 miliona złotych.

Obecnie zapowiadane remonty będą prowadzone w sześciu miejscach. Są to:

• ul. Grunwaldzka – wzdłuż posesji nr 1-9,
• ul. Grunwaldzka jezdnia serwisowa – wzdłuż posesji nr 10-12 (trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami),
• al. Powstańców Wielkopolskich – na wysokości budynku z nr 13,
• ul. Dolina – wzdłuż posesji nr 14-16,
• ul. Graniczna – wzdłuż posesji nr 17-22,
• ul. L. Mierosławskiego – na wysokości budynku z nr 23.

ZDMiKP podpisał już umowę z wykonawcą

Podpisano umowę z wykonawcą. Będzie to konsorcjum firm w składzie: BPRD sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowemu AFFABRE i Zakład Usług Drogowych REN-DROG s.c. Prace mają zostać wykonane do połowy grudnia. – Część prac zleciliśmy z myślą o ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami – podkreślają drogowcy. Koszt remontów to ponad 500 tysięcy złotych.

ZDMiKP informuje, że od maja zostały prowadzone prace przy drobnych remontach i naprawach chodników, które mieszkańcy zgłosili poprzez aplikację Dbamy o Bydgoszcz. To dobry i szybki sposób sygnalizowania wszelkich usterek związanych z miejską infrastrukturą.

Drogowcy informują, że trwają nadal prace przy przebudowie chodników na ul. Grudziądzkiej i Jagiellońskiej (na wysokości ul. Kolberga), a szereg nowych ciągów pieszo-rowerowych powstanie też przy okazji dużych inwestycji drogowych. Część inwestycji dla pieszych jest realizowanych w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Do realizacji wybrane zostały m.in. projekty związane z rewitalizacją ulicy Piotra Skargi oraz wymianą chodników przy ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp na Błoniu.

Udostępnij: Facebook Twitter