Rzeka Muzyki popłynie przez Bydgoszcz. Cykl plenerowych koncertów od 7 lipca na Wyspie Młyńskiej

W ubiegłym roku gościem Rzeki Muzyki był m.in. Zbigniew Zamachowski / Fot. Materiały UMB

Przed nami okrągła, 10. już edycja cyklu letnich koncertów pod wspólną nazwą Rzeka Muzyki. Przez kolejne lipcowe i sierpniowe niedziele Wyspa Młyńska zanurzy się w dźwiękach. Pierwszy koncert już 7 lipca.

 Staramy się tak stworzyć program imprezy, by zarówno najmłodsi, jak i seniorzy znaleźli coś dla siebie – tłumaczył Łukasz Krupa, zastępca prezydenta Bydgoszczy, na konferencji zapowiadającej festiwalowe lato w mieście. Organizatorem Rzeki Muzyki jest Miasto Bydgoszcz.

Tak będzie i w tym roku na Rzece Muzyki. Repertuar jest szeroki: od piosenki aktorskiej przez big bit i jazz po hip hop. Koncerty przez osiem lat odbywały się w amfiteatrze przy operze, jednak ze względu na jej rozbudowę, po raz drugi Rzeka Muzyki przenosi się na Wyspę Młyńską. To, jak się okazało, bardzo dobre miejsce. Jest znacznie więcej przestrzeni i liczba miejsc dla widzów jest praktycznie nieograniczona.

Jako pierwsi na scenie (niedziela 7 lipca, godzina 19.00) zaprezentują się artyści z Felix Jazz Orchestra. To Big-Band Akademii Muzycznej w Bydgoszczy założony przez prof. Andrzeja Zubka w 2010 roku. Tworzą go studenci i absolwenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 2013 roku do chwili obecnej zespół prowadzi dr hab. Michał Szlempo. W 2022 już pod nową nazwą – Felix Jazz Orchestra, grupa wydała debiutancki album „Solaris”, zawierający autorskie kompozycje Michała Szlempo. Utwory z tego albumu usłyszymy podczas koncertu. Na scenie wystąpi 20 muzyków i 2 wokalistki. 

Kto jeszcze zanurzy Wyspę Młyńską w dźwiękach? Sprawdźcie poniżej:

  • 14 lipca – Kocham Big Bit
  • 21 lipca – Jose Torres & Havana Dreams
  • 28 lipca – recital Hanny Śleszyńskiej 
  • 4 sierpnia – BIBOBIT
  • 11 sierpnia – Natalia Lesz 
  • 18 sierpnia – Rubens (Piotr Rubik)
  • 25 sierpnia – Pawbeats (Marcin Pawłowski) 

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter