Samochody nie zablokują już tramwajów na ulicy Gdańskiej – zmiana przy hotelu „Pod Orłem”

Tramwaje, które ruszały z przystanku na Pl. Praw Kobiet nie będą już miały problemów z przejazdem przy hotelu Pod Orłem / Fot. B. Witkowski /

Koniec problemów z kierowcami, którzy blokowali przejazd tramwajów ulicą Gdańską w okolicy hotelu „Pod Orłem”. Wrócą betonowe słupki.

Przynajmniej kilka razy w miesiącu zdarzało się, że kierowca parkujący na miejscach w okolicy hotelu „Pod Orłem” pozostawiał auto wysunięte w taki sposób, że tramwaje jadące w kierunku Myślęcinka nie miały szans na przejazd. Pasażerowie pomstowali, bo wystarczył kwadrans takiego parkowania, by posypały się rozkłady jazdy. A bywało, że kierowca nie odnalazł się i trzeba było auto odholować. Gdy w ub. tygodniu ponownie beztroski kierowca zablokował ruch tramwajowy drogowcy uznali, że miarka się przebrała.

– Niegdyś przed hotelem stały betonowe słupki, część z nich uległa uszkodzeniu, zostały więc zdemontowane. Teraz wracamy do tego pomysłu, odpowiednie oznakowanie zostanie również wymalowane na ul. Gdańskiej. Miejsca do parkowania zostaną zlikwidowane. Nadal będzie można podjechać pod hotel i zatrzymać się na maksymalnie kwadrans. Chodzi o to, by goście hotelu mogli spokojnie podjechać z bagażami – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Drogowcy zapowiadają, że słupki i oznakowanie pojawią się przy ulicy Gdańskiej jeszcze w tym tygodniu.

Najważniejsze informacje z Bydgoszczy – zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter