Samorządowcy zmierzą się z dziennikarzami w charytatywnym meczu. Piknik rodzinny w Fordonie

Mecze dziennikarzy z samorządowcami mają już sześć lat tradycji / Fot. Mat. UMB

Niedzielę (25 września) warto spędzić na miejskim stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie. Już od godz. 12 zacznie się tam rodzinny, sportowy piknik. Jedną z największych atrakcji będzie charytatywny mecz Samorządowcy kontra Dziennikarze.

Sportowa rywalizacja na piłkarskim boisku między dziennikarzami a samorządowcami ma już wiele lat tradycji. Miejsce meczu się zmieniało, ale cel zawsze jest charytatywny. W niedzielę (25 września), od godz.12 zacznie się na stadionie przy ul. Sielskiej rodzinnym piknik z wieloma atrakcjami. Na tartanowej bieżni stadionu odbędzie się olimpiada biegowa. Będzie także można spróbować sił w innych dyscyplinach sportowych.

Podczas pikniku na Sielskiej wiele rzeczy przygotowano dla najmłodszych. Będzie m.in. pokaz baniek mydlanych, fotobudka, tworzenie balonowych figurek, zaplatanie kolorowych warkoczyków. Piknik organizowany jest dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Sportowa atrakcja numer 1 zaczyna się o godz. 14. Wtedy na boisko wybiegną samorządowcy Metropolii Bydgoszc, którzy zmierzą się w meczu z zespołem bydgoskich dziennikarzy. To już szósty pojedynek. Pieniądze zebrane podczas meczu w czasie poprzednich edycji przekazane zostały Bydgoskiemu Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Karolewie. Dzięki nim dzieci mogły wyjechać na kolonie i wycieczki po regionie. Wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij: Facebook Twitter