Ścieżka rowerowa do parku przemysłowego wzdłuż ulicy Glinki – konsultacje dla rowerzystów

W poniedziałek (8 kwietnia) rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie budowy połączenia rowerowego przez ulicę Glinki do Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Konsultacje trwają od poniedziałku (8 kwietnia) do 29 kwietnia. To „konsultacje społeczne dotyczące budowy infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Glinki w Bydgoszczy”. Miasto zaproponuje rozwiązania, do których będzie można wnieść swoje uwagi albo wskazać zupełnie nowe koncepcje i pomysły.

Jaki jest plan na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Glinki do BPPT?

Koncepcja opracowana przez projektantów zakłada poprowadzenie drogi rowerowej oraz chodnika po północnej stronie ul. Glinki, na odcinku od Dąbrowy do pętli autobusowej. Skrzyżowanie z ul. Rysią i Białogardzką będą wyposażone z każdej strony w przejazdy rowerowe oraz przejścia dla pieszych. Następnie trasa przejdzie na stronę południową. Od ul. Dąbrowa do budynków przy skrzyżowaniu z ul. Szpitalną trasa będzie miała formę wydzielonej drogi dla rowerów oraz ścieżki dla pieszych. Na odcinku od ul. Szpitalnej do parkingu przy firmie Polon Alfa trasa otrzyma formę szerokiej, 3-metrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Końcowy odcinek zlokalizowany przed wjazdem na teren BPPT będzie wydzieloną drogą dla rowerów. Cała trasa z asfaltową nawierzchnią liczyć będzie około 2 kilometrów długości.

Po jej wybudowaniu bydgoscy rowerzyści będą mogli dojechać z centrum miasta do parku przemysłowego i po samym parku dzięki wcześniej wybudowanym drogom rowerowym.

Wziąć udział w konsultacjach i zawrzeć swoje uwagi można pod tym adresem.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter