Bydgoski Budżet Obywatelski w praktyce – ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich gotowa. Są plany jej przedłużenia.
Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Powstańców Wielkopolskich. Nowy chodnik i wydzielona, asfaltowa droga rowerowa powstały na wysokości stadionu „Polonii” od ronda Wielkopolskiego w kierunku ul. Jastrzębiej. Na jej realizację miasto zabezpieczyło prawie 160 tysięcy złotych. Co ważne planowana jest także budowa infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. M. Curie Skłodowskiej. Przygotowana koncepcja zakłada wyposażenie tych ulic na odcinku od ul. Michała Ogińskiego do ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w pasy rowerowe dla obu kierunków. Przetarg na prace projektowo-budowlane ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.
Niemal pięć kilometrów nowych dróg rowerowych
Nowy szlak dla rowerów o długości 4,5 km, łączący Śródmieście z Bartodziejami, przebiegać będzie przez obszary o bardzo dużej liczbie mieszkańców. Na Bartodziejach mieszka ponad 20 tysięcy bydgoszczan, a w Śródmieściu około 30 tysięcy osób. Większość trasy zbudowana zostanie w formie pasów rowerowych wyznaczonych na jezdni oznakowaniem.
- ul. Krasińskiego: projekt zakłada na tej ulicy kontrapas rowerowy
- ul. R. Markwarta: od skrzyżowania z ul. 3 Maja do ul. J. Kasprowicza będzie to kontrapas i dodatkowo wydzielona droga rowerowa, od ul. Kasprowicza do r. Ossolińskich – wydzielona droga dla rowerów (dowiązana do pasów rowerowych na al. Ossolińskich)
- ul. L. Sieńki: obustronne wydzielone drogi dla rowerów
- ul. Moniuszki: pasy rowerowe dla obu kierunków
- ul. M. Curie-Skłodowskiej (Chopina-Wyszyńskiego): pasy rowerowe dla obu kierunków
- rondo Skrzetuskie: wydzielone drogi dla rowerów na całym skrzyżowaniu, dowiązane do dróg dla rowerów wzdłuż ul. Wyszyńskiego
- ul. M. Curie Skłodowskiej (Wyszyńskiego – Łęczycka): pasy rowerowe dla obu kierunków
- ul. Łęczyckiej: wydzielona droga dla rowerów po stronie wschodniej
Zagłosuj na projekty w BBO
Inwestycja przy Powstańców Wielkopolskich powstała w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To mieszkańcy zgłosili i przegłosowali ten pomysł. Wiele podobnych przedsięwzięć, nie tylko rowerowych, znalazło się w puli pomysłów, na które można głosować w tegorocznej edycji BBO. Czasu do namysłu i oddania głosu jest coraz mniej – do 15 grudnia bydgoszczanie mają czas by zdecydować, które z 447 projektów trafią do realizacji. Głosowanie elektroniczne na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO zajmuje kilka minut.
Ciekawe informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!