Sezon na letnie ogródki jest już otwarty na Starym Rynku. Rozstawiane są kremowe parasole [ZDJĘCIA]

Letnie ogródki instalowane na Starym Rynku / Fot. B. Witkowski/UMB

W najbliższy weekend (12-14 kwietnia) na Starym Rynku będzie można pierwszy raz usiąść pod parasolkami. Rozpoczyna się sezon letniego biesiadowania, który potrwa do końca października.

Już od początku kwietnia wiosenna, a momentami nawet letnia pogoda, zachęca do wyjścia z domu. Pierwsze ogródki letnie pojawiły się przy bydgoskich kawiarniach i lokalach gastronomicznych np. przy ul. Długiej czy ul. Gimnazjalnej . W czwartek, 11 kwietnia, rozpoczęły się prace przy instalacji parasoli w kolorze kremowym, które wcześniej wyczyścili pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej po zeszłorocznym sezonie. Staną przy lokalach znajdujących się w północnej, wschodniej i południowej pierzei Starego Rynku. Rozstawiane są również krzesła, stoliki.

W tym roku letnie wersje kawiarenek będą funkcjonowały miesiąc dłużej. Ma to związek z pogodą – ta pozwala nawet w październiku na biesiadowanie na wolnym powietrzu. Zimowe kawiarenki będą instalowane dopiero w listopadzie.

Co roku do ZDMiKP wpływa około 70 wniosków na możliwość rozstawienia stolików i krzeseł. Wszystkie letnie kawiarenki muszą reprezentować odpowiedni standard i być estetyczne. Każdy wniosek, zanim trafi do drogowców, powinien być zaakceptowany przez miejskiego plastyka.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter