Siatkarze BKS Visła Proline rozpoczęli play off. Złe wiadomości z obozu Enei Abramczyk Astorii

Atakuje Paweł Cieślik / Fot. Mateusz Bosiacki/BKS Visła Proline

BKS Visła Proline od zwycięstwa rozpoczęła ćwierćfinałowy pojedynek z Avią Świdnik. Koszykarze Enei Abramczyk Astorii znowu przegrali na wyjeździe, tym razem we Wrocławiu. Z kontuzją zszedł z boiska Filip Małgorzaciak.

Siatkarze BKS Visła Proline w sobotę (6 kwietnia) rozpoczęli boje w play off I ligi. ich rywalem w ćwierćfinale jest Avia Świdnik. Bydgoszczanie pokazali po raz kolejny, że są w wysokiej dyspozycji i zachowują silne nerwy w końcówkach setów. W hali Immobile Łuczniczka pokonali 3:0 Avię. W pierwszym secie wygrali 30:28, a w trzecim było 26:24. Ekipa Michala Masnego była wyrównana w ataku. Mikołaj Słotarski mógł liczyć szczególnie na środkowego Pawła Cieślika, który atakował 13 razy i zdobył 12 pkt (92 proc. skuteczności). W sumie dodał do bilansu zespołu aż 15 pkt. 12 pkt dołożył Łukasz Szarek, a po 11 – Tomasz Polczyk i Antoni Kwasigroch.

W pozostałych meczach play off BBTS Bielsko-Biała pokonał Mickiewicza Kluczbork 3:0, MKS Będzin wygrał 3:0 z Astrą Nowa Sól, a Bogdanka Chełm była lepsza 3:1 od Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gra się do dwóch zwycięstw. Teraz bydgoszczan czeka mecz w Świdniku.

BKS Visła Proline – Avia Świdnik 3:0 (30:28, 25:21, 26:24)

Po siedmiu minutach meczu ze Śląskiem II Wrocław koszykarze Enei Abramczyk Astorii mieli na koncie 5 pkt, a rywale 7. To najlepiej świadczy o fatalnej grze, pełnej niecelnych rzutów i strat. Wśród tych strat najbardziej bolesną jest dla Astorii kontuzja Filipa Małgorzaciaka, który po niespełna pięciu minutach zszedł kulejąc z kontuzją stawu skokowego. Znacznie słabiej niż zwykle zagrał także Szymon Kiwilsza, więc dwa największe atuty Enei Abramczyk Astorii we Wrocławiu nie były silnymi kartami. Cała wyjściowa piątka zdobyła ledwie 27 pkt. Mecz był jednak do przerwy wyrównany. Rozstrzygnął się po przerwie. Drugą część meczu wrocławianie wygrali aż 49:35.

Porażka ze Śląskiem II spowodowała, że bydgoszczanie stracili szanse na zajęcie 3. miejsca przed play off w I lidze. W niedzielę mogą spaść nawet na piątą pozycję.

Śląsk II Wrocław – Enea Abramczyk Astoria 92:75

Kwarty: 16:17, 27:23, 26:17, 23:18

Enea Abramczyk Astoria: Jeszke 10, Ulczyński 6, Kiwilsza 4, Zegzuła 7 , Małgorzaciak 0 oraz Śmigielski 17 (1), Walker 7 (1), Stupnicki 6 (1), Burczyk 0, Wińkowski 8 (1), Kaszowski 2, Pluta 8 (1)