Siatkarze Visły Proline już trenują. A wcześniej zagrali na plaży na Wyspie Młyńskiej

Zespół trenera Michała Masnego rozpoczął przygotowania do kolejnego sezonu w I lidze. Pierwszy mecz we wrześniu. W ten weekend siatkarze pojawili się na Wyspie Młyńskiej i zagrali w turnieju Nowy Port. Na plażę zawitał także dwukrotny mistrz świata, Dawid Konarski.

Od poniedziałki (31 lipca) siatkarze BKS Visły Proline już trenują. Na razie jeszcze bez swego szkoleniowca Michala Masnego, który przebywa z reprezentacją Słowacji – jest drugim szkoleniowcem swej narodowej ekipy.  

Bydgoscy siatkarze zagrają kilka sparingów. 24-25 sierpnia zmierzą się z KPS Siedlce, Lechią Tomaszów Mazowieckich i BASem Białystok podczas gier kontrolnych, które odbędą się w Siedlcach. Kolejny turniej – Enea Volleyball Cup 2023, podobnie jak w poprzednim roku, odbędzie się w Bydgoszczy. 1-2 września w hali Immobile Łuczniczka BKS Visła Proline zagra z KKS Mickiewicz Kluczbork, KPS Siedlce oraz BAS Białystok. Ostatnim sprawdzianem przed sezonem 2023/24 będzie turniej w Solcu Kujawskim, gdzie w dniach 14-16 września rywalizować będzie z drużynami z Plus Ligi: Enea Czarni Radom oraz Ślepsk Malow Suwałki. Start rozgrywek ma nastąpić 16 września, jednak mecz BKS Visła Proline – SMS Spała został przełożony, więc bydgoszczanie najprawdopodobniej zaczną rywalizację 21 września i meczu z BKS Bielsko-Biała.

Skład zespołu:

Przyjmujący: Antoni Kwasigroch, Kamil Gutkowski, Tomasz Polczyk, Igor Tysiak

Środkowi: Wojciech Kaźmierczak, Paweł Cieślik, Emil Narkowicz, Damian Radziwon

Atakujący: Łukasz Szarek, Krzysztof Rykała

Rozgrywający: Damian Czetowicz, Mikołaj Słotarski

Libero: Wojciech Malinowski, Bartosz Dzierżyński

Nowy Port Bydgoszcz na plaży

W miniony weekend odbył się natomiast na Wyspie Młyńskiej turniej siatkówki plażowej Nowy Port Bydgoszcz. Najpierw, w piątek w podbydgoskich Chmielnikach zameldowało się 15 par, aby wziąć udział w rundzie eliminacyjnej. Stawką było sześć miejsc, które gwarantowały udział w turnieju finałowym zaplanowanym na sobotę na Wyspie Młyńskiej. Do turnieju zgłosiły się zarówno pary amatorskie, jak i złożone z siatkarzy grających zawodowo, także w plażówkę. Po bardzo zaciętych eliminacjach wyłoniono wygrywającą szóstkę duetów, które następnego dnia rano rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym wraz z dwoma rozstawionymi parami.

W ćwierćfinałach nie zabrakło niespodzianek. Marcin Waliński, który był ambasadorem tegorocznej edycji Bydgoskiej Wyspy Siatkówki, musiał wraz z Michałem Muszyńskim uznać po tie-breaku wyższość bydgoskich siatkarzy specjalizujących się w plażówce, Maciejowi Karolczykowi i Adrianowi Scigockiemu. W kolejnym ćwierćfinale, z udziałem aż trzech zawodników BKS Visła Proline Bydgoszcz, Paweł Cieślik z Krzysztofem Rykałą zostali pokonani przez braci Dzierżyńskich. Warto dodać, że nowy libero Bartosz Dzierżyński zanotował w turnieju bardzo udany debiut w bydgoskich barwach. Kolejne dwie pary Wołoszuk/Ilewicz oraz Kalinowski/Nurczyński, które były faworytami po eliminacjach, nie zawiodły i także zameldowały się w półfinałach.

Zarówno mecz o trzecie miejsce, jak i finał, stały na wysokim poziomie i bydgoscy kibice licznie zebrani na Wyspie Młyńskiej mogli oglądać widowiskową siatkówkę plażową. Zwyciężyli Tomasz Wołoszuk i Piotr Ilewicz, którzy pokonali duet: Łukasz Kalinowski/ Jakub Nurczyński. Turniej był wspierany przez Miasto kwotą 10.000 zł w ramach konkursu wniosków promocyjnych „Bydgoszcz. Dzieje się!”

Na Wyspę Młyńską dotarli zawodnicy związani przed laty z bydgoską siatkówką. Oprócz ambasadora imprezy Marcina Walińskiego, do Bydgoszczy zawitał dwukrotny mistrz świata z 2014 i 2018 roku – Dawid Konarski.  Ze świetnej okazji spotkania i wspomnień po latach skorzystali także Łukasz Wiese i Tomasz Wieczorek, grający także przed laty w bydgoskich barwach. Skład starych, dobrych znajomych z boiska uzupełnili działający dziś w klubie Wojciech Jurkiewicz i Robert Kaźmierczak.

Turniej Nowy Port Bydgoszcz stanowił pierwszą odsłonę tegorocznej edycji Bydgoskiej Wyspy Siatkówki. Druga część, czyli sportowy piknik rodzinny, odbędzie się 19 sierpnia i będzie to tradycyjne spotkanie kibiców z drużynami siatkarek KS Pałac Bydgoszcz i siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszcz.

Klasyfikacja turnieju finałowego Nowy Port Bydgoszcz ‘2023:

  1. Tomasz Wołoszuk / Piotr Ilewicz
  2. Łukasz Kalinowski/ Jakub Nurczyński
  3. Maciej Karolczyk / Adrian Scigocki
  4. Bartosz Dzierżyński / Jakub Dzierżyński

Miejsca 5-8
Marcin Waliński / Michał Muszyński
Paweł Cieślik / Krzysztof Rykała
Mateusz Siwicki / Filip Strojny
Iwo Grabek / Adrian Falgowski

Udostępnij: Facebook Twitter