Siatkarze Visły ProLine zaczynają sezon. Nowe otwarcie dla drużyny Michala Masnego

Michal Masny, szkoleniowiec BKS Visły ProLine / Fot. Mateusz Bosiacki

BKS Visła ProLine zaczyna w czwartek (21 września) sezon w siatkarskiej I lidze. To będzie nowe otwarcie dla drużyny, która trzy razy z rzędu zajmowała trzecie miejsce, a teraz niemal całkowicie zmieniła oblicze.

Wiele zmian nastąpiło w składzie. Do ważnego „transferu” doszło także w kierownictwie klubu. Po siedmiu latach pracy jako statystyk w Skrze Bełchatów i reprezentacji Polski wrócił Robert Kaźmierczak, który został dyrektorem ds. sportu i rozwoju. – Zajmuję się szeroko rozumianą kwestią współpracy ze sponsorami, staram się rozwijać nowy projekt relacji między klubem a szkołami z regionu – mówi Robert Każmierczak.

Na czym ma polegać? – pytam.

– Chcemy nawiązać wzajemne partnerstwo z chętnymi szkołami. Proponujemy spotkania i kontakty z zespołem. Nasi zawodnicy poprowadzą w takich szkołach lekcje wychowania fizycznego, aby promować sport, zdrowy tryb życia i siatkówkę. W czasie meczów zapraszamy do Strefy Małego Kibica – odpowiada dyrektor ds. sportu i rozwoju.

Pierwsza okazja, żeby zobaczyć w akcji siatkarzy BKS Visły ProLine już w czwartek (21 września). O godz. 20.30 w hali Immobile Łuczniczka inaugurują pierwszoligowy sezon pojedynkiem z SMS PZPS Spała, który prowadzi trener Jacek Nawrocki.

– I liga bardzo się rozwinęła pod każdym względem. Od strony sportowej, bo w wielu zespołach są gracze z przeszłością w PlusLidze. Są telewizyjne transmisje. Nasze dwa pierwsze mecze można będzie zobaczyć na ekranie telewizyjnym – mówi Kaźmierczak.

W sposób naturalny ci najbardziej utalentowani zawodnicy z I ligi trafiają do PlusLigi. To przykład Macieja Krysiaka, przyjmującego Visły ProLine, który zagra w tym sezonie w LUK Lublin. W bydgoskiej drużynie zmian jest więcej. Nie zobaczymy atakującego Damiana Wierzbickiego (Avia Świdnik), rozgrywającego Maksa Elgerta (Lueneburg – Niemcy) oraz Michała Szczechowicza, Piotra Śliwki, Tomasza Bonisławskiego i Filipa Jędruszczaka.

Michal Masny, który poprowadzi bydgoski zespół w drugim sezonie, ma w ekipie znanych już kibicom: Wojciecha Kaźmierczaka, Pawła Cieślika, Kamila Gutkowskiego, Emila Narkowicza, Damiana Radziwona, Antoniego Kwasigrocha i Wojciecha Malinowskiego. Dołączyli do nich: Damian Czetowicz (poprzednio Cuprum Lubin), Krzysztof Rykała i Mikołaj Słotarski (Chrobry Głogów), Tomasz Polczyk (Krispol Września), Łukasz Szarek (Komarno – Słowacja), Bartosz Dzierżyński (Lechia Tomaszów) i Igor Tysiak (Energetyk Poznań) – obecnie kontuzjowany.

Do faworytów w tym sezonie należy tradycyjnie spadkowicz z PlusLigi (BBTS Bielsko-Biała) oraz MKS Będzin. Wysokie aspiracje ma beniaminek, Arka Chełm. Skład zbudowany jest z zawodników, którzy zbierali doświadczenie zarówno w I Lidze jak i w PlusLidze: Paweł Rusin, Patryk Szwaradzki.

Udostępnij: Facebook Twitter