Silna ekipa lekkoatletów z Bydgoszczy pojedzie na mistrzostwa Europy. Ważna próba przed igrzyskami

Marika Popowicz-Drapała na treningu sztafety w Rzymie / Fot. PZLA/Tomasz Kasjaniuk

W piątek (7 czerwca) rozpoczynają się w Rzymie mistrzostwa Europy. Wystartuje w nich sześcioro lekkoatletek i lekkoatletek z Bydgoszczy. Są medalowe szanse w sztafetach.

Stolica Włoch będzie od piątku (7 czerwca) gościła najlepszych lekkoatletów Europy. Polski Związek Lekkiej Atletyki wysłał do Rzymu bardzo liczną ekipę, liczącą aż 97 zawodniczek i zawodników. Nie zabraknie wśród nich oczywiście reprezentantów Bydgoszczy. Wystartują lekkoatletki i lekkoatleci Zawiszy oraz BKS.

Jak to w ostatnim czasie bywało, duże szanse medalowe otwierają się przed specjalistkami od biegów na 400 metrów w rywalizacji sztafet, zarówno mieszanej, jak i kobiecej. Do obu startów zostały powołane: Marika Popowicz-Drapała (Zawisza) oraz Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka (BKS). Kilka tygodni temu na mistrzostwach świata sztafet na Bahama ekipy 4 razy 400 m mieszane i 4 razy 400 m kobiet zdobyły medale i kwalifikacje olimpijskie. Niedawno Popowicz-Drapała, która od niedawna przedłużyła dystans ze sprintów na jedno okrążenie przebiegła 400 m w czasie 51.91. To jej rekord życiowy. Kwestia medali w sztafecie mieszanej rozstrzygnie się już w weekend a w biegu rozstawnym pań w ostatnim dniu ME (12 czerwca).

W Rzymie wystartują również: Aleksandra Brzezińska (półmaraton), Mateusz Kołodziejski (skok wzwyż) i kończący w tym roku karierę Paweł Wojciechowski (skok o tyczce) – wszyscy z Zawiszy.

Udostępnij: Facebook Twitter