Ślubowanie policjantów w Bydgoszczy – więcej funkcjonariuszy na ulicach miasta

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy ślubowanie złożyli policjanci, którzy rozpoczęli służbę przygotowawczą. Wkrótce rozjadą się do jednostek w całym województwie.

Do służby przyjęto 23 nowych policjantów, którzy trafią do komend miejskich i powiatowych naszego województwa: dziesięciu do Bydgoszczy, pięciu do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, po dwóch do Torunia, Włocławka, Nakła, po jednym do Radziejowa i pionu kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Wkrótce policjanci wyjadą na szkolenie podstawowe do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Za chwilę pojedziecie na szkolenie i tam zapewne pojawią się pierwsze dylematy, czy ja dobrze wybrałem, czy to jest miejsce dla mnie. Takie momenty przyjdą. Proszę Was, aby wówczas roztropność wzięła górę, abyście przeczekali i przetrwali ten czas. Bo to jest czas, kiedy wykuwa się stal, a stal, jak wiemy, wykuwa się w ogniu, zimnej wodzie bądź oleju. To będzie czas poświęceń i wyrzeczeń. Ale wierzę, że wrócicie tu i będziecie wspólnie z nami pełnili służbę (…) – do ślubujących zwrócił się nadinsp. Piotr Leciejewski, komendant wojewódzki policji Bydgoszczy..

Uroczystość ślubowania była też okazją do wręczenia jubilatom obchodzącym 30, 25 i 20-lecie służby okolicznościowych dyplomów, a także jednemu z policjantów z Bydgoszczy – młodszemu aspirantowi Marcinowi Sikorze „Kryształowego Serca”.

Najnowsze informacje z miasta – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter