Spacery z przewodnikiem po Bydgoszczy, potańcówki i koncerty. Maj i czerwiec w mieście na imprezach z BBO

Koncert z cyklu Kanał Kultura odbędzie się 25 czerwca / Fot. Rada Osiedla Miedzyń-Prądy

W głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim na rok 2023, mieszkańcy wybrali 21 projektów społecznych. To inicjatywy bydgoszczan, nieinwestycyjne, integrujące, mające zapewnić dobrą zabawę. Wśród nich są: spacery po mieście z przewodnikiem, koncerty, wycieczki rowerowe czy kinowe seanse w plenerze. Imprezy są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych. Sprawdziliśmy, co czeka nas jeszcze w maju i czerwcu.

W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Tego dnia na boisku baseballowym przy ul. Krokusowej (os. Miedzyń) odbędzie się koncert dedykowanym wszystkim mamom. Zaśpiewają uczestniczki programu The Voice Kids 6: Maja i Oliwia Golańskie, Zuzia Łuźniak, Gosia Manthey i Lenka Mrówczyńska. Po występie odtworzony zostanie animowany film „Sing”.

„Poznajmy się – spotkanie sąsiedzkie nad wodą na osiedlu Brdyujście” będzie doskonałą okazją na poznanie bydgoskich wodniaków. 27 maja, w sobotę, od 12.00 do 18.00 w siedzibie Yacht Club Polski Bydgoszcz (ul. Witebska). W programie są liczne atrakcje: pływanie łódkami, żaglówkami oraz rowerami wodnymi czy ognisko i koncert niespodzianka. Gościom zapewnione zostaną również poczęstunek, gry i zabawy.

W niedzielę, 28 maja, mieszkańcy Opławca spotkają się w przystani przy ul. Smukalskiej 177 na pikniku historycznym. Wraz z Michałem Jankowskim, autorem książki „Mała kolejka”, odkrywane będą tajemnice Zalewu Smukalskiego poprzez historię kolejki wąskotorowej do Koronowa. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia pamiątek (np. starych fotografii) związanych z Opławcem i Smukałą.

W czerwcu rozpocznie się – znany już bydgoszczanom – cykl spotkań „Zostań turystą w swoim mieście”. Filip Krauze, autor subiektywnego przewodnika po Bydgoszczy zaprasza mieszkańców od 4 czerwca do 30 września na spacery i spływy. W planach jest zorganizowanie 25 spotkań. Każde rozpocznie się o godz. 10.00.

  • W niedzielę, 4 czerwca, uczestnicy pierwszej wyprawy wyruszą nad Kanał Bydgoski. Zbiórka przy Operze Nova.
  • Tydzień później, 11 czerwca, odbędzie się spacer Szlakiem bydgoskich browarów. Rozpoczęcie na Starym Rynku.
  • 18 czerwca spacerowicze wyruszą nad Kanał Bydgoski, ale tym razem skupią się na obserwacji ptaków. Start przy wejściu do Centrum Handlowego „Rondo”.
  • W ostatnim tygodniu czerwca do wyboru będą dwie możliwości. Ciekawi historii osiedla Bielawy powinni zameldować się 25 czerwca przy pętli tramwajowej na ul. Chodkiewicza. O tej samej porze odbędzie się też zbiórka obok przystanku autobusowego linii 58 na Biwakowej. Chętni wezmą udział w spływie kajakowym na Zalewie Smukalskim.
Spotkania „Zostań turystą w swoim mieście” przyciąga wielu mieszkańców / Fot. M. Hetzig

W czerwcu przeprowadzone zostaną pierwsze w tym roku przejazdy zabytkowymi autobusami:

  • 10 czerwca: Przejazd Stary Fordon – Flisy
  • 11 czerwca: Przejazd Stary Fordon – Wilczak
  • 17 czerwca: Przejazd Exploseum – Stary Fordon

Odbędą się też dwa z sześciu zaplanowanych koncertów w amfiteatrze przy ul. Mostowej (inauguracja 15 czerwca) tegorocznego Bydgoskiego Muzycznego Lata przy Spichrzach. Jego hasło brzmi „Co w duszy, to w sercu”. Trzyosobowy zespół wykona piosenki Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka. Śpiewać będzie Zbigniew Gajewski. Dwa tygodnie później (29 czerwca) koncert pt. „Duch Nowego Orleanu nad Brdą”. Na scenę wyjdzie sześcioosobowa, dixielandowa grupa, która zabawi publiczność m. in. perkusją i banjo.

Jest kolejna dobra wiadomość dla tych, co lubią ruszać się na parkiecie. 24 czerwca powróci Potańcówka nad Kanałem. Hulanki w parku przy ul. Nakielskiej odbędą się „na dechach”, w otoczeniu zieleni, przy muzyce na żywo lub granej z głośników. Profesjonalny wodzirej zagwarantuje najwyższy poziom imprezy.

To nie koniec zabawy na Miedzyniu. Na następny dzień, 25 czerwca, zaplanowano kolejny koncert z cyklu Kanał Kultura.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter