Ster na Bydgoszcz 2024. Z przytupem spędziliśmy pierwszy weekend wakacji [zdjęcia]

Za nami kolejna edycja największego święta wodniaków w regionie. Przez dwa dni bawiliśmy się na lądzie i w wodzie. Kibicowaliśmy podczas Wielkiego Wyścigu Butelkowego, słuchaliśmy kapitańskich opowieści i bawiliśmy się na dyskotece pod gwiazdami.

Pierwszy weekend wakacji był w naszym mieście pełen wrażeń. Na Wyspie Młyńskiej można było poczuć się niczym na egzotycznych wakacjach, relaksując się na hamaku pod palmami. W tym czasie prawdziwych sportowych emocji dostarczyły wodniackie zawody. Na Brdzie ścigali się nie tylko ludzie, lecz również… gumowe kaczki.  

Ster na Bydgoszcz: Miasto wody i muzyki

Jednym z kulminacyjnych momentów Steru na Bydgoszcz był Wielki Wyścig Butelkowy. W tym roku świętowaliśmy jego jubileuszową, 15. edycję.  W zmaganiach wzięło udział osiemnaście ręcznie wykonanych „łodzi”. Zwyciężyła ekipa LaMare Club. Dzień wcześniej Młynówkę opanowało 1000 gumowych kaczuszek. To w ramach VI Charytatywnego Wyścigu Kaczek, organizowanego przez Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto. Chociaż na mecie pierwsza była kaczuszka z numerem 481, zwycięzców było wielu. Dzięki pieniądzom zebranym za rezerwację startujących kaczek, zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny na pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Smukale. Na wodzie ścigały się także Smocze Łodzie. Zwyciężyła załoga z III LO. Ster na Bydgoszcz można było spędzić spokojniej – słuchając morskich opowieści w Młynach Rothera lub podczas jednego z koncertów. Ze sceny rozbrzmiewały szanty w wykonaniu zespołów Własny Port i Pyrates. Tempo zabawy podkręcił GROMEE w czasie wielkie dyskoteki pod gwiazdami. Ster na Bydgoszcz subtelnie i kobieco zakończyły Wianki Dwóch Rzek na Brdzie. Wspólnie z publicznością wiły je Svahy i muzycy Zespołu Pieśni i Tańca „Krajna”. Wspólnie odtworzyli elementy folkloru Nocy Świętojańskiej.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter