Strefa spowolnionego ruchu na Kapuściskach – piesi mają czuć się bezpieczniej

Prace związane z nową organizacją ruchu i oznakowaniem ulic potrwają do końca tygodnia / Fot. Nadesłane/ZDMiKP /

Nowa organizacja ruchu, nowe oznakowanie, nowe „pasy” – spore zmiany na Kapuściskach dla kierowców i pieszych.

Na finiszu są prace drogowe na Kapuściskach. W wielu miejscach wprowadzono „strefę 30 km/h”, ustawiono progi spowalniające i wykonano zwężenia jezdni. Co o zasady wszystkie skrzyżowania w strefie są teraz skrzyżowaniami równorzędnymi, kierowcy powinni zwrócić szczególna uwagę na zmiany w organizacji ruchu i inne oznakowanie.

Jak zwykle przy tego typu inwestycjach mieszkańcy są podzieleni. Jedni wskazują na brak miejsc parkingowych, inni komentują, że miejsca które zlikwidowano i tak znajdowały się np. na zakrętach dróg i stwarzały zagrożenie. Tak było chociażby na ul. Sandomierskiej. Na osiedlu zauważono również mniejszy ruch ciężarówek – część kierowców skracała sobie drogę jeżdżąc przez osiedle, teraz – ze względu na progi spowalniające – wybierają raczej jazdę przez ul. Wojska Polskiego.

– Nasze działania wprowadzą spowolnienie ruchu i poprawią bezpieczeństwo na osiedlu. Podobne prace jakiś czas temu zrealizowaliśmy na Górzyskowie i sprawdziły się wyśmienicie. Kierowcy jadą wolniej – jest bezpieczniej. Warto podkreślić, że zmiany wprowadziliśmy z inicjatyw Zespołu do Działań na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w skład którego wchodzą rowerzyści, społecznicy, Policja, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz przedstawiciele Centrum Zarządzania Kryzysowego – podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter