Strzelec z bronią na lotnisku – antyterroryści i pogranicznicy ćwiczyli w porcie lotniczym [WIDEO]

Wspólne ćwiczenia służb mają na celu doskonalenie koordynacji działań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia pasażerów oraz obsługi lotniska / Fot. Nadesłane / KMP Bydgoszcz

Agresor z bronią wtargnął na lotnisko i wziął kilku zakładników spośród pracowników Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jak reagować w takiej kryzysowej sytuacji, uczyli się funkcjonariusze Straży Granicznej i policji.

Celem ćwiczeń była ocena stopnia przygotowania pracowników obsługi i infrastruktury Portu Lotniczego w Bydgoszczy do reagowania i współdziałania służb ochrony na okoliczność zagrożenia użyciem broni palnej oraz zagrożenia bombowego. – Z założeń wynikało, że na teren portu wtargnął agresywny strzelec z bronią, który wziął kilku pracowników lotniska jako zakładników. Dodatkowo, w pojeździe którym przyjechał, znajdował się ładunek wybuchowy. Na miejscu zarząd Portu Lotniczego powołał sztab, który wezwał służby odpowiedzialne za reagowanie na tego typu zagrożenia – informuje mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Na miejscu, po zawiadomieniu przez dyżurnego KMP w Bydgoszczy, pojawił się Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Bydgoszczy jako wsparcie dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz patrole z komisariatu na Szwederowie, jak również z Wydziału Ruchu Drogowego z bydgoskiej komendy miejskiej do zabezpieczenia terenu i dróg dojazdowych do lotniska. Taki był scenariusz ćwiczeń.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter