Studenci Politechniki Bydgoskiej wymyślają miejską przestrzeń. Kreatywne pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Takie miejsce do odpoczynku tzw. parklet zaprojektowali studenci Politechniki Bydgoskiej – wizualizacja / Mat. PBŚ

Niezwykłe ławki przy Gdańskiej, magiczne oświetlenie stromego przesmyku z ul. Św. Trójcy w kierunku Młynówki, miejsce do zabawy i międzypokoleniowej integracji – to pomysły studentów wzornictwa na Politechnice Bydgoskiej. Mogą być impulsem do projektu zgłoszonego w ramach nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

To już ostatnie dni, kiedy można zgłaszać projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin mija 6 czerwca. Potem, po ich weryfikacji i stworzeniu ostatecznej listy, głosować będą mieszkańcy. Formularz zgłoszeniowy do BBO znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Studenci wzornictwa Politechniki Bydgoskiej przedstawili szereg swoich pomysłów na urozmaicenie miejskiej przestrzeni. Uczą się projektowania obiektów w przestrzeni miejskiej. Ich prace już wcześniej zainspirowały mieszkańców Starego Fordonu, obszaru nad Kanałem Bydgoskim oraz wspierały Bydgoską Spółdzielnię Mieszkaniową. Opracowywali także projekty dla plastyka miejskiego i Rady do Spraw Estetyki. Efekty ich pracy można obecnie oglądać w wielu miejscach w Bydgoszczy. Wśród nich jest ostatni projekt ścieżki, na której seniorzy, razem z dziećmi czy wnukami, mogą pokonywać kolejne coraz trudniejsze przejścia. Jest to pierwszy taki projekt w Polsce. Przygotowany został prototyp i jedno z bydgoskich przedsiębiorstw jest przygotowane do realizacji projektu. 

Można także skontaktować się z katedrą wzornictwa PBŚ, która pomoże w realizacji waszych pomysłów dla BBO. Wszystkie prezentowane projekty objęte są prawami autorskimi. Szczegółowe informacje na temat wydziału znajdują się TUTAJ.

Udostępnij: Facebook Twitter