Sukcesy bydgoskich szpitali w rankingu najlepiej zarządzanych lecznic w Polsce

Pierwsze miejsce dla Centrum Onkologii w Bydgoszczy, wyróżnienie dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego. Dwie bydgoskie placówki zostały uhonorowane w ogólnopolskim konkursie „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale według BFF Banking Group”.

Organizatorzy i twórcy tego rankingu porównują i oceniają szpitale w Polsce, koncentrując się na ich sytuacji finansowej. Doceniają publiczne szpitale, które łączą wysoką jakość opieki medycznej z efektywnością ekonomiczną. 

W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę 317 szpitali (pod uwagę brano m.in. rentowność sprzedaży, dynamikę kontaktu z NFZ, płynność, dynamikę aktywów). Podzielono je na kilka kategorii: według wartości przychodu z NFZ (od 10 do 69 mln zł, 70-149 mln zł, 150 mln zł) oraz szpitale kliniczne i instytuty. W tym roku po raz pierwszy przyznana została też nagroda specjalna dla „Szpitala najbardziej przyjaznego dla Pacjentów”.

W trzeciej z finansowych kategorii najlepsze okazało się Centrum Onkologii w Bydgoszczy (kategoria dot. przychodu z NFZ powyżej 150 mln zł) . To wielki sukces szpitala, który od lat jest w czołówce wielu rankingów w Polsce.

Dobrze oceniono także Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, który zajął 10. miejsce w kategorii szpitali o kontrakcie z NFZ między 70 a 149 mln zł. – To sukces tym większy, że badanie obejmowało okres porównawczy lat 2021 do 2020 czyli trudny okres, podczas którego ogłoszona została pandemia w Polsce – pisze rzecznik szpitala Anna Siwiec.

Zestawienie przygotowało BFF Banking Group we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Partnerzy instytucjonalni to Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

Udostępnij: Facebook Twitter