Klub i zawodnicy Astorii podziękowali swoim kibicom za wspaniały doping podczas całego sezonu uwieńczonego awansem do ekstraklasy podczas specjalnego spotkania przy hali Grupa Moderator Arena.
W środę (27 maja) koszykarze Enei Abramczyk Astorii świętowali awans do Orlen Basket Ligi. Dwa dni później otrzymali nagrodę od miasta - voucher na 100 tys. złotych.
Zwycięski pojedynek w finale I ligi był ostatnim meczem Michała Chylińskiego. 40-letni wychowanek Astorii został dyrektorem sportowym klubu. Jednym z jego zadań będzie zbudowanie silnego składu na ekstraklasę.
Kapitan bydgoskich koszykarzy po trzech latach opuszcza Astorię. 36-letni zawodnik był pierwszym koszykarzem, z którym klub związał się po awansie do ekstraklasy. W kolejnym sezonie zobaczymy całkiem nową Astorię.