Maksymilian Pawełczak otrzymał dziką kartę na drugi turniej IMP. Razem z nim 4 lipca na stadionie Polonii, wystartuje jeszcze trzech Bydgoszczan: Krzysztof Buczkowski, Wiktor Przyjemski i Szymon Woźniak. Rezerwowym jest Kacper Andrzejewski.
Prezydent Bydgoszczy uzyskał absolutorium i wotum zaufania podczas środowej (10 czerwca) sesji Rady Miasta. - Dziękuję przede wszystkim Wam, mieszkańcom – to dla Was zmieniamy Bydgoszcz w nowoczesną metropolię - skomentował Rafał Bruski to rozstrzygnięcie.
Tę zmianę wybrali i zagłosowali na nią mieszkańcy Kapuścisk w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowe boisko przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 już działa i zostało oficjalnie otwarte.
Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił, że na polecenie prezydenta miasta przygotował dwa nowe warianty przebiegu drogi rowerowej. W każdym dąb rosnący przy skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Ogińskiego zostanie uratowany przed wycięciem. O szczegółach będą także w środę (27 maja) debatować radni.
Wiwat Król! Wiwat Bydgoszcz! - takie okrzyki małych księżniczek i królewiczów mogli
usłyszeć bydgoszczanie i turyści w piątek, 24 kwietnia 2026 roku. Barwny korowód
przemaszerował ze Starego Rynku ku pomnikowi Króla Kazimierza Wielkiego. W ten sposób
najmłodsi uczcili 680. urodziny miasta i złożyli pokłon jego założycielowi.
Polska jest najbardziej atakowanym państwem w Unii Europejskiej - mówi minister Gawkowski. W 2025 roku było o 150 proc. więcej ataków niż rok wcześniej.
Urodzinowa sesja Rady Miasta to zawsze najważniejsza z oficjalnych części uroczystości z okazji rocznicy nadania prawa miejskich Bydgoszczy. - Unosi się nam nami duch Andrzeja Szwalbego - powiedział podczas jubileuszowej sesji wojewoda kujawsko-pomorski Michał Sztybel.
Artysta-rzeźbiarz Michał Kubiak i wirtuoz organów dr Marek Przywarty zostali wyróżnieni w tym roli Laurami Andrzeja Szwalbego i Mariana Rejewskiego. Otrzymają je podczas uroczystości nadania Bydgoszczy praw miejskich.