Tancerki z Pałacu Młodzieży odniosły kolejny sukces. Worek medali na ogólnopolskim turnieju

Zespoły taneczne prowadzone przez Beatę Rewolińską i Annę Rebenow odnoszą regularne sukcesy. Amulet, Amulecik i BRAX zajęły najwyższe lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Tanecznym „Wiosenne Fanaberie”.

W listopadzie 2022 r., najlepsze zespoły i grupy artystyczne, które kształtują i rozwijają artystyczne umiejętności dzieci i młodzieży, otrzymały tytuły Bydgoskiej Kulturalnej Marki Oświatowej. Wśród nich nie zabrakło dwóch zespołów z Pałacu Młodzieży (Amulet/Amulecik i BRAX). Młode tancerki osiągają imponujące wyniki na turniejach w każdej kategorii wiekowej.

Nie inaczej było w Gnieźnie. W czasie „Wiosennych Fanaberii” tancerki z Pałacu Młodzieży stawały na najwyższych miejscach na podium. Konkursowe jury podkreśliło wysoki poziom pałacowych grup. Nagroda specjalna „Osobowość Konkursu” przypadła Jagodzie Balcerowskiej z zespołu Amulecik. Grand Prix dla najlepszego zespołu całego festiwalu przyznano Zespołowi Tańca Współczesnego BRAX. Zespół Taneczny Amulecik zajął I miejsce w kategorii 7-11 lat. Starsze koleżanki z Zespołu Amulet były najlepsze w kategorii 12-15 lat. W kategorii 15+, najwyższe miejsce na podium zajęły tancerki z Zespołu Tańca Współczesnego BRAX.

Turniej Tańca Wiosenne Fanaberie powrócił po 3-letniej pandemicznej przerwie. Była to jubileuszowa, XV edycja wydarzenia. W Hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie zaprezentowało się pół tysiąca uczestników w ponad 20 różnych kategoriach.

Informacje z Bydgoszczy – zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter