Targi INNOFORM 2022 wystartowały. Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 jednym z głównych zagadnień

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego. W dniach 27-29 września ponad 100 przedstawicieli branży zaprezentuje innowacyjne technologie i maszyny, które rozwijają współczesny rynek. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Jedyne w Polsce wydarzenie, poświęcone formie wtryskowej i peryferiom, odbywa się już po raz piąty. Wystawcy i goście spotykają się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy ul. Gdańskiej 187.

Jeśli nie Chiny, to kto?

W pierwszym dniu targów zaplanowano konferencję połączoną z panelem dyskusyjnym. Na samym wstępie nawiązano do wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się współczesne przedsiębiorstwa. Omówiono wyzwania i korzyści wiążące się z rozwojem przemysłu 4.0. Wstrząs na rynku zapoczątkowała pandemia COVID-19 a w konsekwencji przerwany łańcuch dostaw z Chin. Najbliższe miesiące to również obawa o brak niezbędnych surowców i rosnące koszty energii. – Życzę dostępności wszelkiego surowca potrzebnego do wytwarzania waszych produktów oraz taniej energii. Innoform pomimo wszystkich burz wciąż się trzyma – powiedział na wstępie Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

W panelu dyskusyjnym udział biorą m.in.: wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Zbigniew Ostrowski, główny ekonomista banku ING S.A, Rafał Benecki, oraz członek zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Doliny Narzędziowej, Marcin Kropidłowski.

Giełda kooperacyjna, warsztaty i strefa kariery

Producenci, dystrybutorzy oraz specjaliści sektora wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych wezmą wspólnie udział w Giełdzie Kooperacyjnej B2B. Odbędzie się drugiego dnia targów, 28 września w godzinach 10-15, w formule stacjonarnej oraz dzień później w tym samych godzinach, w formie on-line.

Równoległym wydarzeniem towarzyszącym targom, będą warsztaty Better Factory Info Day „Jak zwiększyć automatyzację produkcji i personalizację produktów”.

Targi branżowe dają możliwość spotkania przyszłych pracodawców z potencjalnymi pracownikami. W ramach Strefy Kariery, Targi INNOFORM udostępniły specjalne stoisko. Będą prezentowane na nim ogłoszenia wystawców z aktualnymi ofertami pracy.

Targi INNOFORM są miejscem otwartym dla młodzieży szkolnej. Trzeciego dnia, 29 września w czwartek specjaliści poprowadzą spotkania z uczniami. Wśród poruszonych tematów, będą m.in. kompetencje niezbędne w branży przemysłowo-przetwórczej i możliwości rozwoju kariery zawodowej.

W planach również zwiedzanie hali targowej pod okiem mentora.

Udostępnij: Facebook Twitter