Targi Pracy w Bydgoszczy – ciekawe oferty także dla osób z niepełnosprawnościami

Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu będzie miejscem najbliższych Targów Pracy / Fot. B. Witkowski /

Targi Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami po raz kolejny organizuje Fundacja Aktywizacja z Bydgoszczy. Odbędą się w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5.

– Po wakacyjnym wytchnieniu, w czasie którego prowadziliśmy działania wspierające osoby z niepełnosprawnościami uznaliśmy, że to właśnie teraz pora zrobić krok dalej i skonfrontować się bezpośrednio z rynkiem pracy i pracodawcami – wyjaśnia Michał Świerczyński, specjalista ds. rynku pracy bydgoskiego oddziału Fundacji Aktywizacja, organizatora Targów Pracy.

Targi Pracy odbędą się w środę 20 września w godzinach 11:00-14:00. Podobnie jak w zeszłym roku miejsce targów nie zmieni się – odbędą się w gościnnych progach Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy.

Podczas Targów będzie można skorzystać z ofert prezentowanych bezpośrednio przez kilkunastu pracodawców – oferty są różne, jak i profil i branże przedsiębiorców. Pojawią się propozycje zatrudnienia w pracach, które nie wymagają doświadczenia, ale również dla specjalistów rozmaitych branż.

– Będą oferty od prac podstawowych, produkcji, poprzez specjalistów np. ds. handlu międzynarodowego czy branży TSL, jak również będzie można znaleźć pracę w gastronomi lub sprawdzić możliwości zatrudnienia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub Komendzie Wojewódzkiej Policji – mówi Michał Świerczyński.

Na odwiedzających Targi Pracy czekać będą również stanowiska eksperckie z Państwowej Inspekcji Pracy, ZUS, jak również stanowisko Fundacji Aktywizacja, gdzie będzie można porozmawiać o wsparciu, które oferuje organizacja.

Wśród pracodawców swój udział potwierdziły między innymi amerykańska sieć fast food KFC, Kawczyński Logistic, spółka Sohbi Craft Poland, specjalizująca się w projektowaniu elementów ze stali i aluminium czy Ever Grupa, która zajmuje się m.in. w utrzymywania czystości w hotelach, biurach, szpitalach i centrach handlowych.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter