Tramwajowa mijanka na Toruńskiej – w weekend torowisko na skrzyżowaniu z Perłową zamknięte

W związku z pracami przy ul. Perłowej w weekend czekają na pasażerów spore zmiany w ruchu tramwajów / Fot. ZDMiKP /

Od piątku 24 marca do poniedziałkowej nocy 27 marca zamknięte będzie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska-Perłowa. Trakcja S.A. będzie wykonywać mijankę na torach tramwajowych.

Wykonawca robót zaczyna prace związane z połączeniem nowego torowiska na ulicy Perłowej z torami wzdłuż ulicy Toruńskiej. Aby mógł to zrobić, konieczne jest tymczasowe zamknięcie torowiska. Nastąpi to już w piątkowe popołudnie.

Od 24 marca (od godziny 18:00) do poniedziałku 27 marca (do godziny 3:00) zamknięte zostanie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska-Perłowa. W tym czasie wykonawca zamontuje rozjazdy nakładkowe na torowisku i stworzy układ jednotorowy (mijanki) dla tramwajów – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Zmiany będą miały konsekwencje dla pasażerów podróżujących tramwajami. Na czas zamknięcia torowiska tramwaje linii nr 6 i 8 pojadą do pętli Babia Wieś, a linia nr 7 będą zjeżdżać na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń). Na trasy wyjadą wozy linii zastępczej ZaT6 w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) – pętla Łęgnowo. Z kolei na weekend lokalizację zmieni przystanek pn. rondo Toruńskie dla linii nr 59, który będzie zlokalizowany za zatoką autobusową.

Z kolei od poniedziałku (27 marca), w związku z wprowadzeniem mijanki sterowanej sygnalizacją świetlną dla tramwajów, wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe pn. Toruńska/Perłowa. – Rozjazdy wprowadzone zostały już na ul. Toruńskiej przy ul. Kazimierza Wielkiego, a na ul. Fordońskiej przywrócony został ruch po dwóch torach – przypominają drogowcy.

Najciekawsze informacje z miasta – zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter