Transfery w Zawiszy Bydgoszcz. Klub ma nowego piłkarza z przeszłością w I lidze

Dwóch nowych zawodników dołączyło do Zawiszy Bydgoszcz. Michał Sacharuk i Sebastian Szczytniewski to skrzydłowi. Klub poszukuje jeszcze wzmocnień w defensywie.

– Chcemy, żeby do zespołu dołączyło trzech, czterech zawodników. Zależy nam na wzmocnieniu pomocy, tutaj planujemy pozyskać dwóch zawodników. Poszukujemy też lewego obrońcy – mówił portalowi bydgoszczinformuje.pl Piotr Kołc, szkoleniowiec Zawiszy

Dwóch piłkarzy już klub pozyskał. Największe doświadczenie ma Michał Sacharuk. To jeszcze młody, 22-letni skrzydłowy, ale ma już w karierze występy w I lidze. Urodzony w Toruniu piłkarz trafił jako nastolatek do Akademii Pogoni Szczecin. Grał w juniorskich reprezentacjach Polski. Zadebiutował w towarzyskim meczu kadry U-17 przeciwko rówieśnikom ze Szwecji (0:2). Miesiąc później zaliczył drugi występ w kadrze U-17 przeciwko Norwegii (0:0). W Pogoni (zespół U-19 oraz rezerwy) rozegrał łącznie 30 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów oraz osiem w III lidze. Po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2018/19 trafił do I-ligowej Chojniczanki, ale wiosną tylko dwukrotnie pojawił się na boisku. W sezonie 2019/20 było tych meczów jedenaście (w sumie 505 minut), ale drużyna z Chojnic spadła do II ligi. Sacharuk grał w niej więcej (29 meczów, jedenaście w Chojniczance oraz osiemnaście po transferze w Pogoni Grodzisk Mazowiecki z którą również spadł z ligi). Minioną rundę jesienna spędził w Grodzisku Maz. Do Zawiszy przeniósł się na zasadzie wolnego transferu

Trener Piotr Kołc postawił także na 19-latka z Płocka, Sebastiana Szczytniewskiego. To lewonożny skrzydłowy. Do Zawiszy został wypożyczony z II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. W rundzie jesiennej pojawił się na boisku sześciokrotnie. Umowa w sprawie wypożyczenia obowiązuje do końca tego sezonu.

Juniorzy Zawiszy w zespole seniorów

Do pierwszej drużyny, która w swej grupie III ligi zajmuje siódme miejsce dołączają także zawodnicy z juniorskicj ekip Zawiszy. To Ksawier Pawłowski i Igor Sobieralski. 17-latkowie podpisali swe pierwsze zawodowe kontrakty. Pawłowski pochodzi z Szubina. Do Zawiszy trafił w sierpniu 2022 roku z Nielby Wągrowiec. Jest środkowym pomocnikiem. Sobieralski przyszedł trzy lata temu z Notecianki Pakość. W ostatnim sparingu Zawiszy zaliczył już gola w seniorskiej drużynie. Bydgoszczanie pokonali aż 6:1 Gryfa Wejherowo. W kolejnym sparingu zagrają z rezerwami Wisły Płock.

Zawisza Bydgoszcz – Gryf Wejherowo 6:1 (0:1)

Bramki dla Zawiszy: Leonowicz 2, Sobieralski, Nowak, Serwach, Koziara.

Skład: (I połowa): Michał Oczkowski – Urbański, Paliwoda, Sochań, Szczytniewski, Pawłowski, Dahms, Pachnik, Sacharuk, Chachuła, Rugowski.
(II połowa): Tkaczyk – Urbański, Maciejewski, Michalski, Szczytniewski, Żelazo, Sobieralski, Nowak, Serwach, Koziara, Leonowicz.

Udostępnij: Facebook Twitter