Tydzień Zdrowia Rodziny w Narodowym Funduszu Zdrowia

Dzień Mamy to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Zapytaj swojej mamy, czy o niej pamięta? Kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego programu na NFZ.

Na panie czekają m.in. mammobusy, które docierają do najmniejszych miejscowości regionu. Aktualizowany na bieżąco harmonogram postoju mammobusów w województwie kujawsko-pomorskim znajduje się na stronie internetowej K-P OW NFZ : http://nfz-bydgoszcz.pl/uploads/files/Mammobusy_2023/Harmonogram%20postoju%20mammobus%C3%B3w%20maj%202023%20r..pdf

Tydzień Zdrowia Rodzin w NFZ przypomina, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu na pewno nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Rodzice wykonają pomiary w kiosku profilaktycznym, dzieci poznają talerz zdrowego żywienia i dowiedzą się jak prawidłowo budować zdrowe nawyki już od najmłodszych lat.  

Skorzystaj z profilaktycznej oferty K-P NFZ:

Od 26 maja do 2 czerwca w Kujawsko-Pomorskim Oddziale  Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy, przy ul. Łomżyńskiej 33 , przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

Odwiedź naszą salę obsługi klienta i:

  • zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia,
  • skorzystaj z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym, w którym wykonasz,
    m.in. analizę składu masy ciała, określisz wskaźnik BMI, zmierzysz ciśnienie tętnicze,
  • wyniki pomiarów omów z doradcą, na stanowisku ds. profilaktyki i promocji zdrowia,
  • otrzymasz dokładną informację na temat programów profilaktycznych oraz miejsc,
    w których wykonasz badania,
  • zapoznasz się z kalendarzem badań dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępnym na stronie Akademii NFZ,
  • zyskasz plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb.

W najbliższych majowych dniach, Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy zaprasza:

26 maja w godzinach 10 – 14 w Sali Obsługi Klientów, przy ulicy Łomżyńskiej 33 w Bydgoszczy czekać będzie na panie stanowisko Amazonek z fantomami i materiałami edukacyjnymi. Przedstawicielki stowarzyszenia będą zachęcały do badań i uczyły samobadania piersi.

31 maja w godzinach 11-14 w Sali Obsługi Klientów, przy ulicy Łomżyńskiej 33 w Bydgoszczy w ramach „Środy z Profilaktyką- Zdrowie Kobiet- Karmienie Piersią”, czekać będzie na panie położna POZ, pani Beata Harczenko. Przy specjalnym stanowisku, pani położna będzie edukować klientki NFZ z zakresu karmienia piersią. Ponadto tego dnia rozdamy klientom SOK karnety zdrowia i materiały promocyjne aktywnie zachęcając do skorzystania z Kiosku Profilaktycznego.

 Zrób sobie prezent i zbadaj się profilaktycznie

Odwiedź stronę Akademia NFZ i skorzystaj z bezpłatnego kalendarza badań. To bardzo proste. Zaznacz tylko płeć i wiek, a w kalendarzu wyświetlą się badania profilaktyczne, które warto wykonać.

Udostępnij: Facebook Twitter