Uczniowie z VI LO potrafią zarządzać biznesem. Wygrali I Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie

Zespół VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie: Magdalena Grzechowiak, Mikołaj Czaczyk i Kamil Sikora zajęli I miejsce w Kujawsko-Pomorskich Mistrzostwach Menedżerskich – Turnieju Przedsiębiorczości Społecznej w Toruniu.

Finał zgromadził najlepsze młodzieżowe zespoły z regionu. Jego organizatorem był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, a realizatorem Revas Branżowe Symulacje Biznesowe. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy.

Przez 5 tygodni 74 trzyosobowe zespoły prowadziły wirtualne agencje eventowe, wykorzystując symulacje biznesowe. Młodzi przedsiębiorcy podejmowali decyzje dotyczące cen, rozwijania oferty, HR, sprzedaży, marketingu oraz finansów. Po każdej rundzie decyzyjnej, uczniowie analizowali swoje wyniki i doskonalili strategie, korzystając z wiedzy przekazywanej przez doświadczonych trenerów.Każdego tygodnia uczniowie mieli też możliwość uczestniczenia w wykładach nt. ekonomii społecznej.

Po kilkutygodniowej rywalizacji do finału zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów. 19 czerwca po ostatecznej rozgrywce wyłoniono zwycięzców. Uczestnicy przez 7 wirtualnych miesięcy prowadzili swoje agencje. Ich ranking zmieniał się co rundę. Finalnie najwyższym miejscu podium znaleźli się reprezentanci VI LO w Bydgoszczy. To zespół „Cena Sukcesu” w składzie Magdalena Grzechowiak, Mikołaj Czaczyk i Kamil Sikora pod opieką Katarzyny Sobczak. Drugie miejsce należało do Zespołu Szkół w Mogilnie i ich drużyny. Podium zamknęło Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter