UKW czeka na studentów Ruszyła rekrutacja na największej, bydgoskiej uczelni

UKW rozpoczął rekrutację

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację na studia na rok akademicki 2024/2025. Na kandydatów na studia stacjonarne czeka 3661 miejsc.

Największa bydgoska uczelnia uruchomiła 10 czerwca system rekrutacyjny. Rok temu UKW odnotował 7879 zgłoszeń. Jak będzie w tym roku? W utrzymaniu tego wyniku mają pomóc m.in. nowe kierunki uruchamiane od października: badanie i projektowanie gier, dietetyka, materiały dla zastosowań medycznych, sinologia, skandynawistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

– Te propozycje są naszą odpowiedzią na potrzeby rynku. Są to kierunki inżynierskie, społeczne, lingwistyczne i okołomedyczne, bo właśnie taki – szerokoprofilowy – jest nasz uniwersytet – podkreśla prorektor UKW ds. studenckich i jakości kształcenia, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni. – Oferta UKW na nowy rok akademicki to 56 kierunków I stopnia jednolitych magisterskich oraz 41 kierunków drugiego stopnia. Wiele z tych kierunków uruchomiliśmy w kończącej się kadencji i większość spotkała się z dużym zainteresowaniem kandydatów – dodaje prof. Odya.

Rekrutacja na studia stacjonarne I i II stopnia oraz jednolite magisterskie potrwa do 22 lipca. Ogłoszenie wyników jest planowane cztery dni później. W sierpniu poznamy listę kierunków, na które UKW uruchomi dodatkową rekrutację. 10 czerwca została również uruchomiona rekrutacja na studia niestacjonarne, która zakończy się 17 września. Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej rekrutacji, powinny wejść na stronę rekrutacja.ukw.edu.pl, wybrać swój wymarzony kierunek studiów, założyć konto kandydata, uiścić opłatę rekrutacyjną i uzupełnić wszystkie dane.

UKW przypomina, że studia stacjonarne są bezpłatne. Obecnie na tej uczelni kształci się ponad 7 tysięcy studentów. W przyszłym roku uniwersytet będzie świętował 20-lecie swojego istnienia.

Zapisz się na newsletter „Bydgoszcz Informuje”!

Udostępnij: Facebook Twitter