Visła Proline rozpoczyna fazę play off. Klub podpisał nową umowę ze sponsorem. Kibice będą wspierać drużynę na portalu Patronite

Michal Masny, przy mikrofonie, z lewej Wojciech Jurkiewicz, z prawej Wojciech Kaźmierczak

To był trudna runda zasadnicza dla siatkarzy BKS Visły Proline Bydgoszcz. – Rozegraliśmy największą liczbę setów w lidze – 123, na parkiecie spędziliśmy 51 godzin i 22 minuty – wyliczał Wojciech Jurkiewicz, prezes klubu.

Na poniedziałkowej (17 kwietnia) konferencji poinformowano o przedłużeniu umowy ze sponsorem tytularnym – firmą Visła. Przedstawiono też nową formę wsparcia klubu. Fani będą mogli zostać sponsorem, wpłacając pieniądze przez platformę crowdfundingową.

Piąte miejsce w lidze. Czas na play offy

Siatkarze Visły Proline Bydgoszcz zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek Tauron 1. ligi. W ostatniej kolejce ulegli na wyjeździe liderowi – MKS Będzin (0:3). Przez tę porażkę drużyna z Bydgoszczy spadła na 5. miejsce. Pozwala ona zagrać w fazie play off. Bydgoszczanie zakończyli sezon zasadniczy z 21 zwycięstwami w 30 spotkaniach. 11 z nich kończyło się tie-breakami.

– Myślę, że możemy być zadowoleni, były lepsze i gorsze mecze. Słyszę, że kibice chwalą naszą grę, zauważają zaangażowanie i walkę do końca. Widać to też na trybunach. Jest coraz więcej widzów. Mam nadzieję, że w fazie play off będą nas także mocno wspierać – powiedział Michal Masný, trener Visły Proline.

To jego pierwszy sezon w roli trenera. Jeszcze przed rokiem był rozgrywającym w bydgoskiej drużynie. Dziesięć lat temu rywalizował z nią w półfinale Plus Ligi. Teraz powalczy o półfinał Tauron 1. Ligi, z czwartym po rundzie zasadniczej, Mickiewiczem Kluczbork. Pod koniec marca drużyna z województwa opolskiego okazała się lepsza od Visły Proline (3:0), wcześniej górą byli podopieczni Masnego (3:1 – w Bydgoszczy)

– Przechodzimy do kluczowej fazy. Tutaj gra się błyskawicznie, do dwóch wygranych. Oba mecze są rozgrywane przez jeden tydzień. Do tego potrzebne jest zdrowie. Z tego co wiem od trenera, wszyscy zawodnicy są przygotowani w stu procentach. Liczmy na dużo, pozytywnych emocji dla naszych kibiców – zapraszał fanów Wojciech Jurkiewicz. W przypadku remisu w dwumeczu i setach, rozgrywany jest „złoty set”.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w środę, 19 kwietnia, w Kluczborku. Rewanż w Bydgoszczy już w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 17.00 w hali Immobile Łuczniczka.

To trzeci sezon siatkarzy z Bydgoszczy na zapleczu Plus Ligi. Przez ostatnie dwa lata przegrywali w półfinale rozgrywek z BBTS Bielsko-Białą i zajmowali ostatecznie 3. miejsce.

Kolejnym powodem do zwołania konferencji była informacja o przedłużeniu umowy sponsorskiej z bydgoską hurtownią narzędzi Visła oraz firmą Profix, która zarządza marką Proline. – Podpisaliśmy po raz piąty umowę z bydgoską drużyną. W sezonie 2023/2024 pozostanie nazwa BKS Visła Proline Bydgoszcz. Kontynuujemy nasze wsparcie dla drużyny, ponieważ bierzemy pod uwagę pewną odpowiedzialność oraz nasze osobiste zaangażowanie w odbudowę męskiej siatkówki w Bydgoszczy – wyjaśnił Tadeusz Łabęcki, właściciel Visły.

Patronite. Kibice sponsorem klubu

– Zdajemy sobie sprawę, że samo nasze wsparcie nie jest wystarczające, żeby wrócić i zaistnieć w Plus Lidze. Dlatego zachęcam gorąco inne firmy do włączenia się w zainwestowanie w klub – dopowiedział Tadeusz Łabęcki.

Czy brak możliwości finansowych oznacza, że drużyna nie będzie w stanie grać o najwyższy cel w tym sezonie, jakim jest awans? – Gramy oczywiście o to, aby wygrać ligę. Naszym głównym celem jest rozwój, gdybyśmy awansowali, on musiałby diametralnie przyspieszyć. W tej chwili mamy budżet na poziomie około 2 milionów złotych, żeby funkcjonować w Plus Lidze niezbędne jest posiadanie 4,5-5 mln złotych. Wiemy, że czeka nas jeszcze trudna praca, dlatego zachęcam wszystkich do wsparcia – wyjaśnił Wojciech Jurkiewicz.

Klub postanowił szukać pomocy wśród fanów. – Widzimy, że projekt budowania drużyny w oparciu o wychowankach, zawodników związanych z Bydgoszczą, jest dobrze odbierany. Jako stowarzyszenie staramy się prowadzić inne projekty, którą są ukierunkowane na wsparcie klubu, m. in. drużyna biznesu, przyciągająca lokalnych przedsiębiorców. Dzisiaj rozpoczynamy projekt Patronite. Za pośrednictwem platformy internetowej możemy wykupić pakiet i co miesiąc wpłacać dobrowolną opłatę – poinformował Marcin Farbotko ze Stowarzyszenia Bydgoska Siatkówka.

Do wyboru jest sześć pakietów od 20 zł do 1000 zł. Za wspieracie kibice otrzymają odpowiednie bonusy, wśród nich są m. in.: karnety na cały sezon, gadżety klubowe, udział w imprezach integracyjnych czy spędzenie dnia meczowego razem z drużyną. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Patronite.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter