W piątek zamknięcie torowiska na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Toruńskiej

Uwaga kierowcy – od piątkowego popołudnia, w rejonie skrzyżowania ulic Kazimierza Wielkiego i Toruńskiej nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu.

Od piątku 10 marca od godziny 18.00 do poniedziałku 13 marca do godziny 3.00 zamknięte będzie torowisko na skrzyżowaniu ulic Toruńska / Kazimierza Wielkiego. W tym czasie ekipy budowlane zdemontują rozjazdy torowe i stworzą „mijankę” dla tramwajów na jednym torze. Prace związane są rozpoczęciem kolejnego etapu budowy trasy tramwajowej łączącej ul. Fordońską z ul. Toruńską oraz przebudową układu torowego w ulicy Perłowej.

Zamknięcie torowiska będzie miało swoje konsekwencje. W tym czasie tramwaje linii nr 6 i 8 zostaną skierowane do pętli Babia Wieś, natomiast funkcjonowanie linii nr 7 w piątek 10 marca będzie skrócone i wozy z tej linii zjadą na zajezdnię (Toruńska i Łoskoń).

Uruchomiona także zostanie linia zastępcza ZaT6 w relacji rondo Toruńskie (przystanek dla linii nr 76) — Łęgnowo (pętla). Na ten czas dla linii nr 59 zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek pn. rondo Toruńskie zlokalizowany za zatoką autobusową – informuje Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Również od piątku – w związku z wprowadzeniem układu jednotorowego dla tramwajów – wyłączone z obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe Toruńska / Kazimierza Wielkiego.

W najbliższych dniach nastąpi demontaż rozjazdów nakładkowych na skrzyżowaniu Kazimiera Wielkiego z Fordońsk, a po nim nastąpi otwarcie dla ruchu torów w obu kierunkach. Po wprowadzeniu układu dwutorowego, włączone do obsługi pasażerskiej zostaną przystanki tramwajowe pn. Most Kazimierza Wielkiego.

Najciekawsze informacje z miasta – zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter