Wakacje w mieście. Trwają Bydgoskie Półkolonie i Letnia Akademia Recyklingu

Młodzi bydgoszczanie zakończyli rok szkolny i korzystają z upragnionych wakacji. Wolny czas dzieci mogą ciekawie spędzać nie tylko w podróży, lecz również w mieście. Naukę poprzez zabawę zapewniają m.in. Bydgoskie Półkolonie i Letnia Akademia Recyklingu.

Już po raz trzeci Czysta Bydgoszcz i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy zaprosiły dzieci na cykl wakacyjnych ekologicznych zajęć. Tradycyjnie na dzieci i ich opiekunów czekały warsztaty i wykłady z zaproszonymi gośćmi oraz solidna dawka praktycznej wiedzy. Każde spotkanie to także poczęstunek i dodatkowe atrakcje.

Letnia Akademia Recyklingu: Lubimy tu wracać

3 lipca na zajęciach „Łaaa, robak!” spotykamy wiele znajomych twarzy. To dzieci i ich opiekunowie, którzy powrócili po rocznej przerwie na zajęcia w gmachu biblioteki. Są też nowi „uczniowie”. Wśród nich 7-letnia Oliwka. 

– Lubię tu przychodzić, bo się robi ręcznie różne fajne prace, robiłam kiedyś kotka. Chciałabym w wakacje pójść też na basen. Byłam już nad morzem – mówiła dziewczynka.

– To nasze pierwsze spotkanie w Letniej Akademii Recyklingu, ale jeśli są ferie zimowe czy wakacje to przychodzimy też tutaj do Biblioteki Głównej. Zajęcia są bardzo ciekawe, poruszają ważne tematy. Śledzimy harmonogram zajęć, pilnujemy żeby nie przegapić następnych – dodała babcia dziewczynki.

LAR powraca w sprawdzonej formule z wieloma nowościami. W 2024 wychodzi poza gmach Biblioteki Głównej i rozszerza działalność na filie osiedlowe. Nie zabraknie też ciekawych zajęć w terenie.

– W tym roku mamy wielu zaproszonych gości i zajęcia wyjściowe/wyjazdowe. Odwiedzimy np. Aptekę pod Łabędziem, spotkamy się z alpakami, zwiedzimy też ProNaturę, gdzie dzieci zobaczą proces przekształcania odpadów – informuje Paulina Czerwińska z WiMBP w Bydgoszczy.

Uroczysty finał LAR wyłoni zwycięzcę w konkursie „RecyŚmieci kontra dzieci” na zabawkę z odpadów. Do konkursu może dołączyć każde dziecko w wieku 5-12 lat. Regulamin i harmonogram zajęć LAR dostępny jest na stronie WiMBP. Trwają też miejskie półkolonie. To już szósta edycja projektu skierowanego do uczniów do 13 roku życia. Półkolonie realizowane są w 34 placówkach prowadzonych przez miasto w cyklu dziewięciu turnusów.  

Wakacje w Bydgoszczy. Miejskie pływalnie zapraszają

W wakacje uczniowie bydgoskich szkół mogą bezpłatnie korzystać z pływalni zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu. W dni powszednie pierwsze wejście odbywa się o 8 rano, ostatnie o 13.00. Komercyjne wejścia rozpoczynają się o godzinie 15.00. W wakacyjne miesiące każda z pływalni BCS będzie przechodzić przerwę konserwacyjną.

Harmonogram przerw konserwacyjnych:

PŁYWALNIA CZWÓRKA: 29.07 – 01.09

PŁYWALNIA ŁABĘDŹ : 01.07 – 31.07

PŁYWALNIA PERŁA: 23.06 – 31.08

PŁYWALNIA SARDYNKA: 24.06 – 31.07

PŁYWALNIA BRYZA: 01.08 – 31.08

PŁYWALNIA AQUA FORDON: 01.08 – 1.09

PŁYWALNIA PIĄTA FALA: 01.08 – 1.09

PŁYWALNIA NEPTUN: 01.07 – 31.07

PŁYWALNIA LAGUNA: 01.07 – 31.07

PŁYWALNIA IKAR: 24.06 – 31.07

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter