Wakacyjne połączenie do Borówna linią międzygminną z Osiedla Leśnego

Autobus do Borówna będą odjeżdżać z Osiedla Leśnego (zdjęcie poglądowe) / Fot. B. Witkowski /

Przegubowe autobusy zawiozą bydgoszczan na plażę w Borównie. Dodatkowe kursy w wakacje – do końca sierpnia.

W soboty, niedziele i dni wolne od pracy linia 41, na co dzień kursująca z Osiedla Leśnego do Wudzyna (przez Osielsko, Żołędowo, Wilcze, Borówno, Kusowo, Dobrcz, Sienno, Kotomierz i Karolewo) będzie wzmocniona. Wszystko po to, by lepiej obsłużyć dojazdy do popularnego latem kąpieliska WOPR w Borównie.

Od 24 czerwca do końca sierpnia w soboty, niedziele i święta uruchomiona zostanie dodatkowy wariant linii do pętli Dobrcz / Urząd Gminy przez Osielsko i Borówno. W soboty, niedzielę i święta realizowanych będzie 6 kursów w obu kierunkach autobusami długimi (przegubowymi) – informuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Pobliskie gminy chętnie współpracują z ZDMiKP i uruchamiają kolejne połączenia podmiejskie. Obecnie mamy ich 13, obsługują 40 podbydgoskich sołectw. Autobusy kursują do pięciu ościennych gmin: Białe Błota (42, 90, 91, 92, 96), Osielsko (41, 93, 94, 95, 98), Dobrcz (41, 93, 94, 95, 97), Nowej Wsi Wielkiej (99) i Dąbrowa Chełmińska (40 – linia sezonowa do Ostromecka). Statystyki wskazują, że co dzień z połączeń podmiejskich korzysta niemal 10 tysięcy osób. Pierwszą linię uruchomiono jeszcze w 1999 roku (do Murowańca i Białych Błot). Co niezwykle istotne, mieszkańcy gmin z którymi podpisano stosowne porozumienia (Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko i Mrocza) maja prawo korzystania z Metropolitalnej Karty Malucha i Metropolitalnej Karty Uczniowskiej. Dzięki kartom przejazdy liniami podmiejskimi i komunikacją zbiorową w Bydgoszczy jest możliwe już za 100 złotych na rok.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter