Bydgoski Budżet Obywatelski. Co już powstaje za pieniądze z BBO [ZDJĘCIA]

Mini tężnia w Starym Fordonie powstaje niedaleko synagogi / Fot. B.Witkowski/UMB

Nowe mini tężnie są już niemal gotowe. Jedna stoi w Fordonie, przy ul. Targowisko, a druga – na Różopolu w Myślęcinku. To kolejne inwestycje sfinansowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Mini tężnie to projekty, który powstają w ramach poprzednich BBO. Oba zyskały poparcie mieszkańców, wygrały głosowanie i są na finiszu realizacji.

Przypominamy jednocześnie, że tylko do wtorku, 6 czerwca, do godz. 12, możemy zgłaszać pomysły do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Obecnie wpłynęło niemal 500 różnych projektów zmian i inwestycji na naszych osiedlach. Wykorzystajmy szansę, żeby samemu wskazać rzeczy, które są nam najbardziej potrzebne. Do tego właśnie służy nam Bydgoski Budżet Obywatelski. Do wydania jest 16 milionów złotych. Nie można zmarnować takiej okazji. Czasem trzeba się tylko rozejrzeć wokół siebie i pomysł do realizacji w ramach BBO się na pewno znajdzie.

Formularza z wnioskiem szukajcie na oficjalnej stronie miasta – TUTAJ.

Pięć mini tężni w Bydgoszczy

Projekt z budowaniem mini tężni nie jest nowy. Dwie konstrukcje, które obecnie są na ukończeniu na Różopole w Myślęcinku oraz przy ul. Targowisko w Starym Fordonie to czwarta i piąta mini tężnia w Bydgoszczy. Pierwsze działają na na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera) i cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców.

Wokół wszystkich powstaje miejsce do odpoczynku. W Myślęcinku wokół tężni stanie 20 ławek, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Z obu stron tężni zasadzonych zostanie łącznie 150 ozdobnych krzewów.

Przy ul. Targowisko jest mniej miejsca. Tam będzie mniej roślin. Budowa obu obiektów kosztuje 1 mln złotych.

Udostępnij: Facebook Twitter