Wakacyjne połączenie kolejowe między Bydgoszczą a Kołobrzegiem. Start w czerwcu

Dojazd Polregio z Bydgoszczy do Kołobrzegu ma zając około 4,5 godziny (zdjęcie poglądowe) / Fot. B. Witkowski /

W wakacje łatwiej będzie dojechać z Bydgoszczy do Kołobrzegu i wrócić znad morza. Połączenie już od końca czerwca zapewni Polregio.

Regularne połączenia Bydgoszczy z Kołobrzegiem mają ruszyć od 22 czerwca. O rozpoczęciu przewozów na tej trasie poinformował wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Pociąg „Rybitwa” ma zapewniać komfortowe warunki podróży – z klimatyzacją, udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami i dostępem do wi-fi. Atrakcyjna ma być cena połączenia – bilet w obie strony ma kosztować 47 złotych. Sama podróż ma zająć – na trasie Toruń – Bydgoszcz – Kołobrzeg około 5 godzin, ze stacji Bydgoszcz Główna do Kołobrzegu – 4 godziny 25 minut. Po drodze pociąg będzie zatrzymywał się także w Nakle nad Notecią, Pile, Jastrowiu, Szczecinku, Białogardzie i Karlinie.

Bez wakacyjnego połączenia na Hel

– Do 2026 roku mamy pozwolenie Urzędu Transportu Kolejowego na realizację połączenia z Bydgoszczy przez Władysławowo na Hel. Jednak w tym roku nie zamierzamy połączenia uruchamiać. Wpływ mają na to kwestie techniczne. Na odcinku od Gdyni na Hel jest bardzo „ciasno”. W tej sytuacji nie bylibyśmy w stanie zaproponować naszym pasażerom atrakcyjnego rozkładu na tej trasie – powiedziała nam Joanna Parzniewska, rzecznik spółki Arriva.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter