Wakacyjne treningi piłkarskie dla dzieci. Akademie z naszego miasta zapraszają

Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach piłkarskich podczas wakacji. Dla wielu to pierwszy przygoda z piłką nożną / Fot. Chemik Moderator Bydgoszcz /

Darmowe piłkarskie zajęcia dla dzieci w naszym mieście zaczęły się już w poniedziałek 1 lipca. Przez cały miesiąc poprowadzą je akademie Chemika, Budowlanego Klubu Sportowego, Gwiazdy czy Polonii.

W kompleksie sportowym przy ul. Glinki 79 w ramach „Oponeo Wakacje z Chemikiem” zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku. Mogą w nich brać udział wszystkie dzieci w wieku do 12 lat – niezależnie od płci, poziomu sportowego czy przynależności klubowej. Treningi są otwarte i bezpłatne. Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz uczestnictwa, który opiekunowie otrzymają podczas zajęć.

Treningi – w zależności od grupy wiekowej – rozpoczynają się o godz. 15:15 (roczniki 2012-2015) oraz o godz. 17:00 (2016 i młodsi). Zbiórka przed zajęciami odbywa przy boisku ze sztuczną murawą na terenie Chemika. Spotkania finansowane są z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Kolejnym klubem, który organizuje zajęcia dla dzieci w wakacje jest Polonia Bydgoszcz. Zajęcia pod okiem licencjonowanych trenerów odbywają się w lipcu od poniedziałku do środy o godz. 17.30 (dla wszystkich). Treningi są skierowane dla dzieci z roczników 2013-2019. Tutaj też nie jest ważna płeć czy przynależność klubowa. Treningi i zbiórka odbywają na stadionie Polonii przy ul. Sportowej 2 (wejście od Trybuny Głównej).

Treningi w lipcu prowadzi również Gwiazda Bydgoszcz. Odbywają się one na boiskach przy ul. Bronikowskiego. W zajęciach mogą brać udział dzieci z roczników 2014-2020. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie klubowej. Budowlany Klub Sportowy zaprasza na zajęcia we wtorki i czwartki, od godz. 17.00, na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie (roczniki 2014-2020). Bezpłatne spotkania dla dzieci w wieku 2-10 lat prowadzi również AP Małych Mistrzów Abramczyk Team. Zaś Wisła Fordon zaprasza wszystkich młodych piłkarzy z roczników 2006-2010 na trening naborowy, 12 lipca o godz. 19.30, na stadionie przy ul. Sielskiej.

Dzieci udające się na trening powinny mieć ze sobą swobodny strój sportowy oraz wodę. Zajęcia łączą ze sobą elementy treningu, jak i zabawy. Regularne treningi piłkarskie polepszają u dzieci cechy motoryczne, takie jak: szybkość, siłę, równowagę, koordynację, gibkość i wytrzymałość. Treningi przyczyniają się do rozwoju strefy emocjonalnej, kształtowania charakteru i temperamentu dziecka. Boisko uczy dyscypliny, nawiązywania relacji oraz wymaga od młodego piłkarza podejmowania szybkich decyzji.

Zapisz się do newslettera Bydgoszcz Informuje!

Udostępnij: Facebook Twitter