Wakacyjny rozkład jazdy komunikacji publicznej. Które linie zostaną objęte zmianami?

Wakacyjny rozkład jazdy obowiązuje od soboty, 22 czerwca

22 czerwca (sobota) to oficjalna data rozpoczęcia wakacji 2024. ZDMiKP w Bydgoszczy wprowadza wakacyjne rozkłady jazdy. Nowe połączenia ułatwią dojazd do miejsc letniego wypoczynku.

Przez najbliższe dwa miesiące część linii autobusowych i tramwajowych będzie kursowała zgodnie z wakacyjnym rozkładem jazdy. Od 24 czerwca (poniedziałek) zmiany obejmą tramwaje numer: 1, 3, 4, 5, 7, 8 i 10 oraz autobusy linii: 52, 55, 56, 62, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73, 74, 77, 83 i 89. Rozkład jazdy dla poszczególnych linii jest dostępny na stronie ZDMiKP.

Wakacyjny rozkład jazdy. Miejskim autobusem na plażę

W wakacje łatwiej będzie dostać się z Bydgoszczy do miejsc letniego wypoczynku. Autobusami miejskimi dojedziemy m.in. na plażę w Borównie czy do zielonych ogrodów w Ostromecku. Od 22 czerwca linia tramwajowa nr 1 będzie kursowała również w weekendy. W godzinach 10 – 18 ten tramwaj zabierze pasażerów z częstotliwością co 30 minut. Linia obsługiwana będzie taborem niskopodłogowym.

W wakacyjne weekendy kursować będzie też linia nr 41 z Dworca Bydgoszcz Leśne do przystanku Dobrcz/Urząd Gminy. można nią dotrzeć zarówno do Myślęcinka jak i na plażę w Borównie. ZDMiKP zaplanował 6 takich kursów w ciągu dnia.

Wakacyjne zmiany obejmą również linię nr 99 (Rondo Jagiellonów 0 Nowa Wieś Wielka). Autobus tej linii dowozi pasażerów do kąpieliska w Chmielnikach. przez okres wakacji (we wszystkie dni tygodnia) dysponowane do ruchu będą wyłącznie autobusy długie. Dodatkowo w weekendy, zależnie od potrzeb i możliwości taborowych, do obsługi linii 41 i 99 dysponowane będą dodatkowe autobusy (dublowanie linii).

Korekty w rozkładzie jazdy związane są również z letnią siatką połączeń z bydgoskiego lotniska. Od 1 lipca na linii nr 80 zostaną wprowadzone korekty godzin. Zmiana umożliwi dowóz pasażerów wakacyjnych lotów czarterowych. Od 01.07.2024 r. zmiany nastąpią także na podstawowej relacji linii międzygminnej nr 40 z Przylesie P+R – Ostromecko na Niepodległości pętla – Ostromecko.
W dni powszednie obowiązywać będą zmiany relacji i godzin odjazdów. W weekendy obowiązywać będzie dotychczasowy rozkład i relacje.

Zapisz się do naszego newslettera!

Udostępnij: Facebook Twitter