Ważne zwycięstwo siatkarek z Bydgoszczy. Koszykarze pojechali jak po swoje

Niedzielny wieczór sprzyjał bydgoskim zespołom. Swoje mecze wygrały siatkarki Metalkasu Pałacu Bydgoszcz oraz koszykarze Enei Abramczyk Astorii.

Bydgoszczanki dźwignęły się z ostatniego miejsca w tabeli Tauron Ligi. Zajmują 11., przedostatnią pozycję Mają po trzech zwycięstwach 9 pkt, tyle samo co Stal Mielec (10. w tabeli) – o jeden więcej niż ostatnia ekipa ekstraklasy, Grupa Azoty Akademia Tarnów.

W niedzielę (14 stycznia) wieczorem Metalkas Pałac pokonał 3:1 (25:11, 21:25, 25:19, 25:16) Volley Wrocław. MVP spotkania została zasłużenie Joanna Sikorska, która w czterech setach atakował aż 60 razy i zdobyła po swoich zagraniach w sumie 30 pkt (26 z ataku, 2 asy, 2 bloki). Sikorska była nie do powstrzymania dla zawodniczek Volley Wrocław. Na lewym skrzydle dobrze spisywała się Pola Nowakowska, udane spotkanie rozegrała środkowa Dominika Witowska (5 pkt z bloków). W poniedziałek (22 stycznia) bydgoski zespół czeka kolejny ważny mecz z UNI Opole na wyjeździe.

Po zwycięstwo pojechali natomiast koszykarze Enei Abramczyk Astorii do Międzychodu na spotkanie z beniaminkiem I ligi. W wyjściowej piątce po raz pierwszy pojawił się Amerykanin Andre Walker. W 22 min zdobył 16 pkt (3/4 za trzy). Pojedynek w Międzychodzie był jednak popisem młodzieżowca, Mateusza Kaszowskiego – najlepszego strzelca meczu. Rozgrywający bydgoskiej drużyny zdobył aż 25 pkt w zaledwie 18,5 minuty. Świetnie rzucał za 3 pkt (5/7). Udane spotkanie zanotował Szymon Kiwilsza zaliczając double-double (12 pkt i 10 zb.). Bydgoski zespół prowadził od początku do końca meczu – w 35 min było nawet 84:63. Ostatecznie Enea Abramczyk Astoria wygrała 91:81. Drużyna Krzysztofa Szubargi poprawia swój bilans meczów wyjazdowych (5-5 obecnie). Po 19 kolejkach I ligi ma bilans 14 zw. i 5 por. Lepszy jest tylko Górnik Wałbrzych. Śląsk II Wrocław ma bilans 14-4. Te trzy drużyny na najlepsze na początku rundy rewanżowej.